Nasze plany na najbliższy tydzień 17.11.-21.11.2014

W tym tygodniu tematem Naszych zajęć będą domowi ulubieńcy.

W najbliższą środę (19.11.14) o godzinie 9.30 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców, na które serdecznie zapraszamy.

Na pewno dzieci chętnie opowiedzą o swoich przyjacielach, którzy zwykle zostają w domku. Oczywiście jeżeli któreś z dzieci będzie miało ochotę i możliwość przyniesienia do przedszkola to zachęcamy (tylko prosimy to wcześniej zgłosić u nauczycielek). Natomiast wszystkie dzieci prosimy, aby przyniosły maskotki np. pieska lub kotka.

Piosenka, która będzie Nam towarzyszyła w tym tygodniu:

Przyjaciel

I. Mam małego pieska,

w mym pokoju mieszka.

Kiedy kładę się do łózka,

śpiewam mu do uszka.

Ref.: Przyjaciela mam i nie jestem sam

II. Z mamą dbam o niego,

jest moim kolegą.

Piesku cieszę się ogromnie,

że trafiłeś do mnie.

Ref. Przyjaciela…

III. Na rodzinny spacer

drogą, polem, lasem

pieska zawsze zabieramy.

Dobrze, że cię mamy.

W tym tygodniu zamienimy sie w małe kotki i pieski- takie ćwiczenia gimnastyczne są dla Nas naprawdę ciekawe. Zajmiemy się też liczeniem kotków. Posłuchamy opowiadania A.Świerczyńskiej „Pimpuś”.

Czekają na Nas również zagadki słuchowe, podczas których będziemy rozpoznawać odgłosy zwierząt. Jak zwykle przygotujemy prace plastyczne i wypełnimy Nasze książeczki.

Bedzie super kocia zabawa! Miał!