Temat tygodnia 03.11 – 07.11.2014 Pada deszcz

imagesPiosenka pt.: ” Listopadzie” będzie Nam towarzyszyła w tym tygodniu. Na podstawie tej piosenki będziemy rozmawiali o aktualnym miesiącu, którym jest listopad. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na takie pytania, jak: co się stało z liśćmi na drzewach, dlaczego umilkł ptasi śpiew, dlaczego rano jest ciemno oraz jaka pogoda jest w listopadzie.

1. Listopadzie, listopadzie,
pospadały liście z drzew.
Co się stało? Co się stało?
Nawet ptaków umilkł śpiew.
Ref.: Zła pogoda, wije wiatr,
szare chmury niesie,
Z nieba pada deszcz i grad,
strąca liście w lesie. Bis
2. Listopadzie, listopadzie,
coraz trudniej rano wstać.
Bo gdy ciemno za oknami,
każdy chciałby dłużej spać.

Po zapoznaniu się z tekstem wiersza autorstwa  I. Suchorzewskiej
pt.: „Słota”, dowiemy się co robi jesień oraz deszcz,  jakie odgłosy wydaje padający deszcz oraz kałuże po których chodzi jesień. Wspólnie zastanowimy się również nad tym,  jak należy się ubrać kiedy pada deszcz i jak należy się przed nim chronić.

Na kolejnych zajęciach dowiemy się także, kiedy używamy parasola przeciwsłonecznego, a kiedy przeciwdeszczowego oraz co można nosić zamiast parasola żeby chronić się przed deszczem. Z użyciem fotografii będziemy odgadywać czym różnią się parasole na zdjęciach. Na koniec zajęć postaramy się własnoręcznie wykonać parasole.

„Krople deszczu” oraz „Dołóż – odłóż” to zabawy w trakcie których będziemy doskonalić Nasze umiejętności liczenia.
Po zapoznaniu się z treścią  opowiadania pt.: „Rozmarzone kalosze”, autorstwa  G. Kasdepke dowiemy się o czym rozmawiały kalosze z opowiadania i czy spełniło się ich marzenie. Na podstawie obrazków będziemy rozróżniać, które buty nosimy gdy jest zimno i pada deszcz, a które latem, gdy jest ciepło.

gorki