Temat tygodnia 19.01 – 23.01.2015

indeks

Temat, którym będziemy się zajmować przez najbliższe 2 tygodnie, związany będzie z postacią Babci i Dziadka.
Po zapoznaniu się z wierszem autorstwa J. Koczanowskiej pt.”Pytanie zadał Olek babci” porozmawiamy sobie o zbliżającym się dniu babci i dziadka. Zastanowimy się czy babcia z dziadkiem powinni mieć swoje święto oraz nad tym, jak dzieci będą świętowały z dziadkami ich święto.
Podyskutujemy razem z dziećmi na temat prezentów dla dziadków z okazji ich święta, oraz o tym, jaki prezent by ich ucieszył. Zastanowimy sie również na tym, czy dziadkowie chcieliby dostać od Was prezent robiony własnoręcznie czy kupiony. Na koniec zajęć postaramy się wykonać skromny podarunek dla naszych ukochanych dziadków.
Na podstawie ilustracji oraz zdjęć przedstawiających dziadków z wnuczkami, porozmawiamy o tym, w jaki sposób dzieci spędzają czas z dziadkami.
Wykorzystując przyniesione do przedszkola fotografie dziadków, postaramy się zachęcić dzieci do wypowiedzi na temat dziadków, (jak mają na imię, gdzie mieszkają, co lubią najbardziej robić, jak często spotykają się ze swoimi wnukami).
„Najlepszy prezent” to opowiadanie I. R. Salach na podstawie którego dowiemy się, że niesienie pomocy osobom starszym jest dla nich najlepszym prezentem.
Podczas tych 2 tygodni będziemy doskonalić piosenki i wierszyki, które przygotowaliśmy dla Naszych dziadków z okazji ich święta, które w Naszym przedszkolu odbędzie się troszkę później a mianowicie: 27.01.2015 o godzinie 9.30

gorki