W tym tygodniu… JESIEŃ DAJE NAM WARZYWA

JESIEŃ DAJE NAM WARZYWA

W tym tygodniu na pewno obejrzymy teatrzyk „Na straganie” oraz „Pomidor” Jana Brzechwy. Nasze zabawy będą również dotyczyły warzyw. Raz zamienimy się w warzywa, które będą musiały znaleźć swoją grządkę. Innym razem zamienimy się w zajączki, które będą chciały gospodarzom zjeść kapustę. W tym tygodniu posłuchamy wiersza „Trzy cebule” Iwony Buczkowskiej, najstarsze dzieci poznają jej graficzny obraz. Będziemy się bawić w zabawę „Które warzywo zniknęło?”.

…………………………………………………………………….
W środę zapraszamy na zajęcia otwarte, aby uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka.
W programie ciekawe zadania, praca plastyczna oraz zabawy w ogrodzie.
I oczywiście jedzenie ziemniaczków.

Zajęcia będą trwały od 9.30 do około 11.30.

W czwartek jak zawsze będziemy się gimnastykować. Ale nie tylko, ponieważ ostatnio krojenie owoców tak nam się podobało, że tym razem będziemy kroić warzywa do sałatek.

Zwracamy się z prośbą do dzieci i rodziców o przyniesienie warzywa wybranego z listy w szatni.

A piątek to świetny czas na podsumowanie wiadomości i rozwiązywanie zagadek.