Nowy tydzień u jeżyków…

Temat tygodnia : Gdy robi się coraz chłodniej.

Znalezione obrazy dla zapytania ciepłe ubranie obrazek przedszkole

Pogoda zmienia się z dnia na dzień. Drzewa pogubiły liście. Dni się skracają, a na dworze jest zimno i mokro. W tym tygodniu przedszkolaki dowiedzą się, jak ważny jest dobór odpowiedniego stroju do zmieniających się warunków atmosferycznych. Utrwalą kolejność zakładania poszczególnych części garderoby, dzięki, którym będzie im ciepło nawet w bardzo chłodne dni.

Zabawy dydaktyczne, które realizować będziemy z dziećmi w tym tygodniu:

Słońce i księżyc”- dostrzeganie następstwa dni i nocy. Posługiwanie się wyrazami dzień, noc. Tworzenie według wzoru rytmicznego układu elementów – praca w książeczkach.

Zabawy na chłodne dni”– zajęcia muzyczno – ruchowe. Doskonalenie wyobraźni ruchowej przez zabawę.

Jak się ubieramy kiedy jest zimno” – zabawy matematyczne; klasyfikacja ubrań na zimne i ciepłe dni.

Kolorowe ciepłe czapki”– zajęcia plastyczne; wydzieranka z kolorowego papieru- doskonalenie sprawności manualnych przez przyklejanie małych elementów.

Dzieci nauczą się nowej zabawy ze śpiewem „Uciekaj myszko do dziury”.