Jeżyki w styczniu…

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc styczeń.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki styczeń

1. Mroźna zima –w pierwszym tygodniu stycznia przedszkolaki dowiedzą się jaki wpływ na otaczający nas świat ma mroźna pogoda. Dowiedzą się jak powstają sople lodu, oraz zobaczą na zdjęciach szyby pomalowane mrozem. Dzieci same wcielą się w rolę mrozu malując własne okna. Dzieci poznają zjawiska charakterystyczne dla zimy oraz dowiedzą się, dlaczego w mroźne dni ważny jest odpowiedni ubiór.

2. Zimą pamiętamy o ptakach – w następnym tygodniu dzieci dowiedzą się, które ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a które zostają z nami. Poznają nazwy tych ptaków (wróbel, gołąb, sikorka), ich wygląd, zwyczaje oraz preferencje, jeśli chodzi o rodzaj pokarmu. Przedszkolaki powieszą nasz przedszkolny karmik w naszym przedszkolnym ogródku.

3. Kochana Babciu! Kochany Dziadku! – rola dziadków w życiu dziecka jest bardzo ważna. Przebywanie z osobami starszymi oswaja przedszkolaka z upływającym czasem, uzmysławia mu różnice w funkcjonowaniu, zainteresowaniach i sprawności fizycznej oraz uczy szacunku. W tym tygodniu dzieci nauczą się wierszyków i piosenek na święto babci i dziadka, które odbędzie się w nasze grupie w czwartek 19.01.2017 (czwartek). Dzieci wykonają również pamiątkowe prezenty dla swoich dziadków.

4. Pani Kucharka – dla dzieci kuchnia jest fascynującym miejscem zabawy. Dzieci w tym tygodniu poznają zawód kucharki. Wybiorą się obejrzeć nasza przedszkolną kuchnię, zobaczą naczynia potrzebne do gotowania oraz gdzie należy przechowywać produkty. Kiedy już przyswoją wiedzę na temat gotowania dzieci będą miały okazję samemu coś ugotować…(prosimy aby każde dziecko przyniosło małą deseczkę i fartuszek.)

PIOSENKA MIESIĄCA

BABCIU DROGA BABCIU

1. Babciu, droga babciu, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?
My tupiemy, tup, tup, tup.
Teraz babciu, ty to zrób! (bis)

2. Babciu, droga babciu, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?

My skaczemy raz, dwa, trzy,
teraz babciu podskocz ty!(bis)

3. Babciu, droga babciu, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?

My klaszczemy, raz dwa, trzy,
teraz babciu klaszcz i ty!(bis)

4. Babciu, droga babciu, powiedz mi,

My całuski damy ci,
teraz babciu daj nam ty!(bis)

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek babcia

WIERSZ MIESIĄCA

ŁAKOMY KOTEK

W domu za rzeczką
kot gotował mleczko.
Mieszał je w rondelku
łyżeczką niewielką.
Raz zamieszał,
raz spróbował,
bardzo krótko
je gotował.
Zanim się ugotowało-
nic w rondelku nie zostało.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek kotek