Marzec w grupie jeżyków…

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc marzec.

1. Zakładamy zielony kącik 6.03. – 10.03.2017

W pierwszym tygodniu marca dzieci zaproszą do sali przedszkolnej pierwsze oznaki wiosny poprzez stworzenie zielonego kącika. Dzieci dowiedzą się czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin – w teorii i praktyce. Prosimy aby dzieci w tym tygodniu przyniosły nasionka oraz cebulki roślinek.

2. Idzie wiosna 13.03. – 17.03.2017

Zima pomału odchodzi, ustępując miejsca kolejnej porze roku – wiośnie. Zamiast śniegu z nieba kapie deszcz, a ślizgawki zmieniają się w kałuże. W następnym tygodniu marca przedszkolaki będą obserwowały charakterystyczne dla przedwiośnia zjawiska atmosferyczne. Dowiedzą się, jak dostosować strój do pogody. W sali przedszkolnej zrobimy własny kalendarz do określania panującej za oknem pogody. W środę 15.03.2017 zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich rodziców.

3. Pani wiosna 20.03. – 24.03.2017

W tym tygodniu dzieci bacznie przyglądać się będą pierwszym wiosennym kwiatkom: krokusom, fikołkom i przebiśniegom. Przedszkolaki poznają ich nazwy, budowę oraz dowiedzą się czego kwiaty potrzebują do wzrostu. Dzieci wybiorą się również na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu Pani wiosny 21.03. 2017 w tym dniu prosimy aby dzieci były ubrane na zielono.

4. Poznajemy różne sklepy 27.03. – 31. 03 2017

W ostatnim tygodniu marca dzieci zgłębić będą mogły wiedzę o różnych rodzajach sklepów. Przedszkolaki wcielą się w role sprzedawcy i klienta. Przypomną sobie zasady, które należy przestrzegać podczas robienia zakupów oraz „magiczne słowa” (proszę, dziękuję, przepraszam), które należy wypowiadać. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystają w praktyce wybierając się na piesze wycieczki do pobliskich sklepów: warzywniaka, supermarketu, sklepu z ubraniami.

gorki