Kwiecień w grupie jeżyków

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc kwiecień.

  1. Nasi ulubieńcy 37  IV 2017

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek zwierzęta domowe

W pierwszym tygodniu kwietnia przedszkolaki utrwalą widzę na temat zwierząt domowych, m.in. psa, kota, papugi oraz rybek. Zapoznają się z ich wyglądem oraz sposobem opieki nad nimi. Całą grupom wybierzemy się na dwie piesze wycieczki (o ile pogoda dopisze..), do sklepu zoologicznego oraz weterynarza. We wtorek 4.04.2017 obchodzić będziemy ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE prosimy o ubranie w tym dniu dzieci na niebiesko.

  1. Wielkanoc 10 – 15 IV 2017

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek wielkanoc

W tym tygodniu zapanuje w przedszkolu świąteczny nastrój. Dzieci poznają symbole i zwyczaje związane ze świętami. We wtorek 11.04.2017 prosimy aby dzieci przyszły odświętnie ubrane, ponieważ będziemy mieć wspólne przedszkolne świąteczne śniadanie.

  1. Wiosenny ogród 18 – 21 IV 2017

Znalezione obrazy dla zapytania wiosenny ogród

W tym tygodniu dzieci zapoznają się z zawodem ogrodnika oraz pracami jakie wykonuje się w ogrodzie. Poznamy narzędzia ogrodnicze oraz ich nazwy. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystają sadząc kwiatki w naszym przedszkolnym ogródku. W tym tygodniu będziemy również obchodzić DZIEŃ ZIEMI – dzieci dowiedzą się jak dbać o naszą planetę i jak oni sami mogą pomagać w codziennych sytuacjach.

  1. Wiosenna wszędzie 27 – 31 IV 2017

Znalezione obrazy dla zapytania wiosenna łąka

W ostatnim tygodniu kwietnia przedszkolaki bacznie będą obserwować przyrodę. Dzieci poznają mieszkańców łąki, takich jak: pszczoły, biedronki, żabki, bociany, świerszcze, ślimaczki, motylki, oraz dowiedzą się jakie wydaja odgłosy.

gorki