Październik Sówek

Znalezione obrazy dla zapytania pazdziernik

1. W pierwszym tygodniu października Sówki dowiedziały się, kto to jest przyjaciel. Po wysłuchaniu opowiadań potrafią na pewno powiedzieć: dlaczego warto pomagać i w jakich sytuacjach należy pomóc. Dzieci podczas zabaw mogły docenić starania się kolegów, a także cieszyć się, że mogą zrobić coś dla kogoś.

Nasza Pani

Spadły z drzewa dwa kasztany,
Toczą się po trawie.
Zrobię sobie z nich konika,
W kąciku postawię.

Ref.: Proszę Pani, proszę Pani,
Jak to zrobić mam?
Nasza pani, nasza Pani
Wszystko powie nam!

Mam w pudełku ładne kredki
Żółte i czerwone.
Wezmę papier i kredkami
Narysuję domek.

W tym tygodniu podczas zabaw towarzyszyła nam literka a,A.

1. Drugi tydzień października będzie bardzo kolorowy, bowiem zagoszczą u nas warzywa i owoce. Będziemy segregowali owoce i warzywa, wyodrębnimy podzbiory- egzotycznych gości. Owoce będziemy opisywali, badali i oczywiście sssmakowali. Sówki zamienią się w chór warzyw i owoców, a także nauczą piosenki:
„OWOCOWY BLUES”
1. Na zmartwienie i na żale dżem ci zrobi doskonale,
bowiem w dżemie siła drzemie. Owocowy blues!
Ref: Blues, blues, blues owocowy, taniec pyszny to i zdrowy,
Słodki jak jabłkowy mus! Owocowy blues!
2. Na zgryzoty i kłopoty bardzo dobre są kompoty,
Czy śliwkowe, czy gruszkowe każdy o tym wie!
3. Chcesz być silny tak jak smok, owocowy tankuj sok!
Malinowy, porzeczkowy, każdy dobry jest!

W tym tygodniu dzieci poznają literę I,i.

• Trzeci tydzień października pomoże nam jeszcze lepiej zrozumieć jesień. Dzieci poznają sekrety drzew a podczas słuchania Walca F.Chopina dzieci na chwilę w drzewa się zamienią. Dowiemy się jak i dlaczego należy chronić przyrodę. Będziemy doskonalić nasze umiejętności matematyczne do czego wykorzystamy kasztany i żołędzie oraz muchomorki. Muchomorki oczywiście z papieru 😉

W tym tygodniu poznamy literę m,M oraz liczbę 4.

1. W czwartym tygodniu października tematem naszych zajęć będzie piękno. Dowiemy się, że nie wszystko można kupić, a niektóre rzeczy mają wartość sentymentalną. Będziemy odpowiadać na pytanie co w nas może być piękne. Po wysłuchaniu wiersza „Nasz Kundelek” spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co jest ważniejsze uroda czy dobry charakter. W przedszkolu w tym tygodniu urządzimy pracownię malarza i sprawdzimy siebie w tej roli. Dowiemy się także, czym zajmuje się architekt.

Prosimy, aby dzieci przyniosły z domu maskotki Pieski, które będą nam potrzebne do zajęć.

Poznamy literę t,T.