PAŹDZIERNIK U JEŻYKÓW

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

PAŹDZIERNIK

 

„Jesienne dywany”

W pierwszym tygodniu października, wybraliśmy się na spacer, w poszukiwaniu kolorowych liści, z których zorganizowaliśmy jesienną ekspozycję w kąciku przyrody. Utrwaliliśmy nazwy leśnych zwierząt oraz poznaliśmy rolę wiewiórki i dzika w rozsiewaniu nasion. Przypomnieliśmy sobie zasady odpowiedniego zachowania w kontaktach z przyrodą. Poznaliśmy podstawowe gatunki grzybów jadalnych i trujących. Nasze jesienne skarby – liście, kasztany, orzechy, wykorzystaliśmy w zabawach muzyczno – ruchowych. Tańczyliśmy z liśćmi, a orzeszkami i kasztanami wystukiwaliśmy rytmy.

„Smaki  i zapachy Ziemi „

W drugim tygodniu października utrwaliliśmy nazwy oraz wygląd jesiennych warzyw i owoców. Określaliśmy podobieństwa i różnice w ich wyglądzie. Wyjaśniliśmy znaczenie pojęcia sad. Doskonaliliśmy przeliczanie, segregowanie, tworzenie zbiorów. Poznaliśmy różne sposoby przygotowywania przetworów. Utrwalaliśmy również pojęcia wysoki – niski. Wspólnie wykonaliśmy przepyszne soki w sokowirówce. W piątek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz obchodziliśmy Uroczystość Pasowania Na Przedszkolaka.

„Dom – nasz mały świat”

W trzecim tygodniu poznaliśmy różne rodzaje architektury mieszkalnej i sami tworzyliśmy różne budowle z klocków. Dostrzegaliśmy znaczenie przydomowej zieleni i prezentowaliśmy przedmioty służące do uprawy roślin. Rozmawialiśmy o naszych najbliższych i ważnych chwilach w naszym domu. Utrwalaliśmy również proekologiczne zachowania i przypomnieliśmy sobie jak należy segregować śmieci.

„Tworzymy piękno wokół nas”

W ostatnim tygodniu października rozmawiamy na temat piękna otaczającej nas przyrody. W tym tygodniu będziemy rozwijać nasze umiejętności grafomotoryczne poprze różne techniki plastyczne. Będziemy malować, rysować i lepić z gliny. Uważnie wysłuchamy utworów literackich oraz muzycznych, przy których będziemy improwizować ruchowo.

 

ZACHĘCAMY DO UTRWALANIA WIADOMOŚCI W DOMU 🙂

gorki