Czym się zajmą Sówki w listopadzie?

 

  1. Jeszcze na przełomie października i listopada Sówki będą przeprowadzać jesienne eksperymenty. Wzbogacą swoją wiedzę na temat zjawisk atmosferycznych, poznają rolę wiatru w przyrodzie. Będziemy kształtować postawę proekologiczną związaną z oszczędnym i racjonalnym gospodarowaniem zasobami wody. Eksperymenty będą miały na celu doskonalenie umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. W tym tygodniu będzie nam towarzyszyła literka U. Wraz z dziećmi uczymy się porównywać liczebności zbiorów przez przeliczanie i grupowanie w pary. Zachęcamy do podobnych ćwiczeń w domu.

2. Znalezione obrazy dla zapytania postacie z bajek    6 listopada prosimy, aby dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki, ponieważ 5 listopada obchodzi się międzynarodowy dzień postaci z bajek. W tym dniu mile widziane będą akcesoria typu korony, kapelusze itp. jak i ubranka z postaciami z bajek.

W drugim tygodniu listopada będziemy nabywać świadomość narodową. Poznamy symbole narodowe i kilka informacji na temat Unii Europejskiej. Przypomnimy sobie jak wygląda mapa Polski. Będzie to tydzień z literką L.

3. Trzeci tydzień poświęcony będzie tematyce przygotowywania się zwierząt do zimy. Dzieci przypomną sobie kilka faktów, o których uczyły się wcześniej. Będziemy rozmawiać o tym, że należy pamiętać o dokarmianiu ptaków. Dowiemy się, które zostają na zimę w Polsce, a które odlatują do ciepłych krajów.

4. Czwarty tydzień w naszej grupie upłynie z hasłem: Emocje.

21.11.2017 – Dzień Życzliwości

24.11.2017 – Andrzejki

Będziemy rozmawiać o dobrych i złych chwilach. Słuchać opowiadań, które przybliżą nam problemy innych dzieci. Będziemy tworzyli krótkie opowiadania dokańczając zdanie: Gdybym był królem/królową… Zastanowimy się, co może poprawić zły humorek. I będziemy bawić się w zabawy dramowe. W tym tygodniu poznamy literę K,k.

5. Ostatnie dni listopada pozwolą dzieciom na lepsze poznanie się bowiem tematem przewodnim będą zainteresowania. Razem odkryjemy świat dinozaurów, smoków, kosmos i nawet rafę koralową. Poznamy w tym tygodniu literę D,d.

W poniedziałek 27 listopada dzieci mogą do przedszkola przynieść przedmioty, które zobrazują ich zainteresowania.

 

gorki