Luty u Sówek

W lutym Sówki jak zwykle dzielnie pracowały. Ostatnie dni karnawału spędziły na zabawach w rycerzy i księżniczki, tańcząc przy karnawałowych rytmach w koronach i z mieczami. Następnie wybrały się w podróż, by zwiedzić naszą planetę- Ziemię. Poszukiwały miejsc zamieszkiwanych przez Eskimosów, poznały zwierzęta Grenlandii oraz wybrały się do przedszkolnego ogródka, by ulepić bałwana. Niestety śnieg nie sprzyjał małym budowniczym, w związku z czym, stworzyli bałwanki malowane na śniegu. Z mroźnych miejsc na kuli ziemskiej, Sówki przeniosły się do Afryki. Zwiedziły afrykańską sawannę i dżunglę, chętnie wcielając się w rolę różnych dzikich zwierząt. Stworzyły też wspólnie pięknego, długiego węża.

Następnie Sówki udały się na wyprawę w Kosmos, poznając planety krążące wokół Słońca: https://drive.google.com/file/d/1WEcmoIaL4SlwxnIoNZJJpXiJVtG0bO7H/view?usp=sharing

Podróżowały małymi rakietami w rytm piosenek oraz spędzały czas na zabawie w ogromnej rakiecie, która powstała w sali u Jeżyków. Wszyscy stworzyli własne ufoludki z plasteliny, które zasiadły we wspólnym kosmicznym pojeździe. Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie na „Kosmiczny pojazd”, przygotowując niezwykłe dzieła. W lutym świętowaliśmy także urodziny Emilki, która już niebawem wkroczy w szkolne mury.

gorki