Sówki po wakacjach

 

Po wakacjach w grupie Sówek pojawiło się wiele nowych twarzy. Do naszej grupy dołączyły następujące dzieci: Madzia, Oskar, Weronika, Adam, Rysiu, Oliwier, Nadia oraz Marysia. Obecnie grupa Sówek liczy 20 dzieci w tym 9 dziewczynek oraz 11 chłopców.
W pierwszym tygodniu pokazywaliśmy Naszym nowym przedszkolakom całe przedszkole, zwiedzaliśmy wszystkie pomieszczenia i tłumaczyliśmy jak należy z nich prawidłowo korzystać. Uczyliśmy się także nowych imion oraz znaczków w szatni. Wraz z nadejściem kolejnego tygodnia, rozpoczęły się już normalne zajęcia z czego bardzo się ucieszyliśmy.
W pierwszym tygodniu zajęć poruszaliśmy temat związany z Naszym bezpieczeństwem. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, w szczególności z zasadą, która mówi o tym, iż przez ulicę przechodzimy wyłącznie po pasach. Rozmawialiśmy o sygnalizatorach świetlnych umieszczonych przy drodze, dziś już wszyscy dobrze wiemy, że kiedy świeci się światło czerwone należy się zatrzymać, a kiedy zapala się światło zielone to można jechać. W czasie zabawy udawaliśmy jeżdżące samochody, musieliśmy uważnie patrzeć czy pani zmienia światło na czerwone, czy może zielone.
Spędziliśmy także bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, spacerując oraz bawiąc się na Naszym przedszkolnym placu zabaw.
Poznaliśmy dwie piosenki:
Pierwszy dzień w przedszkolu

Podskocz raz – szczęście złap
Nie płacz już – uśmiech złóż

Przytul mocno misia
Podaj rączkę pani
Smutki zaraz miną
Łezki gdzieś odpłyną

Podskocz raz – szczęście złap
Nie płacz już – uśmiech złóż

W przedszkolu jest miło
Tu czas szybko płynie
Zabawki mrugają
Dzieci zapraszają

Pociąg

Ustawiamy się gęsiego
Łapiemy jeden drugiego
Wołamy głośno: uuuu
I pociąg rusza: ciuch…

Światło zielone! Idziemy…
Światło czerwone! Stajemy…
Zielone…. Czerwone….
Zielone…. Czerwone….
Zielone…. Czerwone….

Wszyscy tworzymy stonogę
I dalej ruszamy w drogę
Jeden krok do przodu
I stajemy znowu…

A teraz, stojąc gęsiego
Łapiemy jeden drugiego
I razem siadamy
Sąsiada puszczamy,
Sąsiada puszczamy

IMG_0168 IMG_0176 IMG_0171 IMG_0163 IMG_0161 IMG_0156 IMG_0153

 

 

 

gorki