Jesień w sadzie

W tym tygodniu sala „Sówek” będzie rozbrzmiewała piosenką o przysmakach z sadu i grządek.

Już na drzewach w sadzie

I grządkach w ogrodzie

Dojrzały przysmaki,

Które jemy co dzień.

Ref. Bakłażany, patisony, marchew i pietruszka,

Złota dynia, jabłko, śliwka i dojrzała gruszka.

Pójdziemy z koszami,

Każdy coś przyniesie.

Czy już wszyscy wiecie,

Co nam dała jesień?

Ref. Bakłażany, patisony, marchew i pietruszkę …

Miejmy nadzieję, że pod koniec tygodnia każda Sówka będzie wiedziała czy patison, bakłażan i dynia to owoce tak jak jabłka i gruszki.

W najbliższym tygodniu będziemy również segregować owoce, w związku z czym zwracamy się z prośbą o przynoszenie owoców, rosnących w sadzie oraz tych egzotycznych do przedszkola przez dzieci.

Mamy zamiar rozpoznawać owoce za pomocą dotyku, a na samym końcu oczywiście zjemy je ze smakiem.

Będziemy słuchać opowiadania pt. „Sąsiedzi” M.Kowalewskiej o tym jak bawią się dwaj chłopcy Michał i Marcinek za pomocą gruszek i jabłek (owoce te udają konie i krowy).

Dzieci, które będą miały ochotę spróbują wylepić jabłka plasteliną. A skoro o jabłkach mowa to wykorzystamy je do układania względem siebie- nad głową, za sobą, przed sobą i z boku.

I oczywiście do liczenia. Przypasujemy też owoce takie jak gruszki, jabłka i śliwki do drzew, na których rosną. Nie zabraknie zabaw ruchowych- oczywiście związanych z tematem oraz zabaw logopedycznych.

Kiedy już poznamy owoce rosnące w sadzie, w piątek odpowiemy na ciekawe zagadki na temat owoców egzotycznych.

W tym tygodniu naszą grupę odwiedzi Pani Magda- logopeda, która sprawdzi czy niektóre Sówki nie potrzebują dodatkowych ćwiczeń.