W tym tygodniu u Jeżyków

TEMAT TYGODNIA: LAS JESIENIĄ.

Jesień jest piękna porą roku. Szczególnie urzekający jest las jesienią. W tym tygodniu jeżyki zgłębiać będą temat kolejnych darów jesieni, a mianowicie grzybów. Dzieci poznają ich budowę oraz nazwę niektórych z nich, dowiedzą się, które są jadalne, a które trujące. W wyobraźni dzieci wybiorą się na spacer do lasu na grzybobranie oraz tworzyć będą prace plastyczne o tej tematyce.

Zabawy dydaktyczne, które realizować będziemy z dziećmi w tym tygodniu:

Jesienny las– praca z obrazkiem. Poznanie zwierząt leśnych: poznanie zwierząt leśnych: dzika, zająca, lisa i sarny. Próby dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Grzyby” – poznanie wyglądu i nazwy grzybów: borowik, kurka, muchomor. Rozumienie określeń dotyczących budowy grzyba: kapelusz, nóżka.

Razem weselej” – zabawy matematyczne. Porządkowanie zdarzeń w czasie z użyciem określeń czasowych: na początku, później, na koniec, oraz układanie elementów od najmniejszego do największego wraz z użyciem liczebników porządkowych – praca w książeczkach.

PIOSENKA

Ola i liście”

Poszła Ola na spacerek
Na słoneczko, na wiaterek,
A tu lecą jej na głowę
Liście złote i brązowe… (x2)

Myśli Ola: „Liści tyle,
Zrobię bukiet z nich za chwilę!”
La, la, la, la, la, la, la, la, la
La, la, la, la, la, la, la, la, la.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek dziewczynka i liście