Kilka słówek z życia Sówek

Ważne dni:

13.02.2018 BAL KARNAWAŁOWY– bardzo prosimy kostiumy zostawić w podpisanych reklamówkach w szatni. Dzieci będą się przebierać po śniadanku.

14.02.2018 WALENTYNKI– zachęcamy, aby dzieci przygotowały kartki walentynkowe dla swoich kolegów, kartki można wrzucić do skrzynki w szatni (kącik Bookcrossing).

15.02.2018 KONCERT MAŁEJ FILHARMONII

22.02.2018 ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW godz. 14.30 Rodziców, którzy tego dnia nie będą mogli przyjść do przedszkola prosimy o poinformowanie o tym nauczyciela. Zajęcia będą trwały około godziny. Na zajęcia bardzo prosimy o przyniesienie do przedszkola pudełka po butach.

Tematy, które ostatnio u nas gościły:

Zdrowie jest najważniejsze– dzieci mogły się dowiedzieć, co należy robić, aby być zdrowym. Co to znaczy zdrowo się odżywiać i oczywiście nie zapominajmy o sporcie. Rozmawialiśmy również o ubiorze odpowiednim do pogody. Literka tego tygodnia – p,P.

W drodze do sukcesu– w tym tygodniu poznawaliśmy znane powiedzenia. Dzieci miały bardzo wiele, również swoich pomysłów. Wszystkie dzieci pod koniec tygodnia stwierdziły, że warto być pracowitym jak mrówka. Poznaliśmy historię Janka Meli, dzieci były pod wrażeniem, że mimo strasznego wypadku jaki mu się przytrafił nie przestał marzyć, a co najważniejsze spełniał swoje marzenia.  Zabawy matematyczne jakie prowadziliśmy  w tym tygodniu to dodawanie w zakresie 10 oraz porównywanie dwóch zbiorów. Literką tygodnia było r,R.

Świat w książkach zapisany– jest to temat na najbliższy tydzień, czeka nas wiele ciekawych zabaw, a przede wszystkim słuchania ciekawych bajek.  Literką tego tygodnia zostanie s,S.

gorki