Wiosenny angielski

Na wstępie, w wiosennym klimacie, zachęcamy do przypomnienia sobie kolorów, przy pomocy tej wesołej, wiosennej piosenki:

Dzieci zgodnie z treścią utworu,  mogą pokazywać kwiaty w  określonym kolorze palcem, na ekranie monitora.

Dla chętnych, ze strony http://www.fullofideas.pl do pobrania są także karty pracy, utrwalające nie tylko kolory ale także ćwiczące logiczne myślenie: https://drive.google.com/file/d/0B02XbDg_ElTHQVRHcDNmbHd0WWc/view

Skoro nadeszła wiosna, to cała przyroda budzi się do życia, także nasze maleńkie owady. Przypomnijmy więc sobie słownictwo związane właśnie z nimi.

Na początek, krótka bajka o myszce Maisy i jej przygodach z owadami.

W celu utrwalenia słownictwa, proponujemy obejrzenie krótkiego filmiku:

Aby się trochę poruszać, zachęcamy do naśladowania ruchów wraz z piosenką: https://www.youtube.com/watch?v=7xyXB8_BetQ

Nasze przedszkolaki są bardzo utalentowane plastycznie, w związku z czym zachęcamy do narysowania sobie owadów, niewielkich rozmiarów, które przydadzą się do zabawy paluszkowej:

Gdy dzieci stworzą już piękne paluszkowe obrazki, można wykorzystać biedronkę do kolejnej zabawy, utrwalającej dodatkowo części ciała:

A następnie poruszać bioderkami przy utworze:

Tutaj również dzieci mogą wykorzystać swoją „paluszkową biedronkę” i latać nią: wysoko, nisko, pokazywać kropki oraz ruszać skrzydełkami.

Kolejną propozycją zabawy jest gra dla całej rodziny. Gra i niezbędne do niej karty, dostępne są do pobrania na stronie:

https://www.fullofideas.pl/2016/04/spring-board-game-english-french-deutc/ Potrzebne będą pionki (można je zastąpić nakrętkami) oraz kostka. Następnie wystarczy pobrać dwie plansze z kwiatami i karty, na których zawarte jest słownictwo z naszej wiosennej tematyki. Karty można wydrukować od razu na kolorowych kartkach, nakleić na kolorowe kartki lub przy użyciu kredek, zaznaczyć kolory różnych kategorii. Istnieje także możliwość wydrukowania z drugiej strony kart, kolorowego tła.

Poznane słownictwo można utrwalić także przy pomocy kart obrazkowych, zawartych w linku poniżej. Karty można wydrukować i przy pomocy klamerek, dziecko może zaznaczać poprawne odpowiedzi (przy okazji poćwiczymy trochę paluszki). Oczywiście można wskazywać nazwy i obrazki również na monitorze komputera.

https://drive.google.com/file/d/0B02XbDg_ElTHSjdTeGV3QktnV0U/view

Zachęcamy też do przeczytania książki o ostrożnej gąsienicy „The Cautious Caterpillar”, którą można za darmo pobrać ze strony twinkl.com.

https://www.twinkl.pl/resource/t-l-526203-the-cautious-caterpillar-ebook

Dla odważnych, którzy pokuszą się o przeczytanie książki, mamy propozycję uwiecznienia tych miłych chwil na kartce papieru 🙂

gorki