Dzień Służby Zdrowia

10 kwietnia obchodziliśmy Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji dzieci z grupy Krasnoludków, wybrały się z wizytą do pobliskiej Przychodni zdrowia na ul. 3 Maja.

P1170805

Tam przywitała nas Pani pielęgniarka, która jest babcią Kubusia i oprowadziła nas po rejestracji oraz sali zabiegowej. Wiemy już, żeby dostać się do lekarza, musimy podejść do okienka rejestracji i podać swoje dane, które są zapisywane w kartotece a te trafiają do specjalnie ponumerowanych szafek. Dzięki temu łatwiej jest odnaleźć kartotekę przy następnej wizycie.

P1170799 P1170798 P1170797

Miejscem, gdzie czekamy na wezwanie lekarza lub pielęgniarki, jest poczekalnia.Są tam wieszaki, krzesła a czasem zabawki dla dzieci. Później trafiliśmy do sali zabiegowej a tam była kozetka, krzesło na którym pobiera się krew do badania, stanowisko do opisania próbówek i szafki z lekarstwami oraz strzykawkami, igłami i innymi potrzebnymi Pani pielęgniarce rzeczami. Przez chwileczkę obawialiśmy się czy każdy z nas będzie musiał poddać się szczepieniu lub pobraniu krwi. Na szczęście nasze obawy odeszły w kąt, ponieważ strzykawki były prezentem dla nas na pamiątkę tej wizyty.

P1170804 P1170803 P1170802 P1170801

Serdecznie dziękujemy babci Kubusia, za oprowadzenie nas po przychodni zdrowia i składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha i lekkiej pracy, dziękując jednocześnie za opiekę medyczną.