Bal karnawałowy „W DŻUNGLI”

Aby tradycji stało się zadość, w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Tegoroczna zabawa odbywała się pod hasłem „W dżungli”, a przybyły na niego następujące postaci: papugi, krokodyl, tygrysy, małpka, pingwin, słoń, lampart, lis, lwy, francuski (!) piesek, policjant, żołnierz, król, kosmonauta, spidrman, buszmen, wilk i dwie palmy (w tym jedna z prawdziwymi kokosami!).

Zabawa była przednia – oprócz pląsów przy muzyce braliśmy udział w kilku niezwykłych konkurencjach: jedną z nich było rozpoznawanie owoców egzotycznych za pomocą zmysłu dotyku, co wcale nie było takie łatwe, choć większość z nich rozpoznaliśmy prawidłowo. Mieliśmy okazję spróbować smaku owoców, których na co dzień nie spożywamy w przedszkolu – np. awokado, ananasa, mango, kaki…  Ciekawym działaniem było też układanie na talerzu owocowych obrazków – powstały naprawdę pomysłowe kompozycje 🙂

Chętnie też wcieliliśmy się w role tropicieli, którzy za pomocą „lornetek” śledzili, co takiego niezwykłego działo sie w naszej sali. Konkurencja z przechodzeniem pod kijem dostarczyła nam szczególnych emocji, zwłaszcza, że trzeba było robic to w różny sposób – przodem, tyłem, czołgając się… wariantów było mnóstwo.

Nie lada wyzwaniem było też łapanie „motyli” do worków, choć niektórzy co bardziej praktyczni do worków powkładali śmieci 🙂

Nie zabrakło również baniek mydlanych – jak co roku zrobiły furorę wśród przybyłych na bal dzieci.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom fantastycznych przebrań na bal oraz za dostarczenie mnóstwa pysznych owoców 🙂