Chochlikowe kanapki

Gdzieś, kiedyś słyszałam, że dzieci nie lubią jeść warzyw.. Zdecydowanie się z tym nie zgadzam, a jako dowód przedstawiam galerię zdjęć, w której można zobaczyć jak Chochliki najpierw przygotowały, a potem ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie wiosenno-kolorowe i bardzo zdrowe kanapki pełne warzyw.

Rzodkiewki, ogórki, papryka, sałata, pomidory, kiełki, szczypiorek, kapusta kiszona znikały w roześmianych buziach, aż miło było popatrzeć 🙂 Wszystko samodzielnie posmarowane, obrane, pokrojone (w plasterki, których grubość liczyliśmy w cm;) udekorowane i spałaszowane.

Przed przygotowywaniem kanapek rozmawialiśmy o zdrowych i mniej zdrowych potrawach, o tym co powinno się jeść, a czego unikać. Dowiedzieliśmy się, co to jest piramida żywieniowa. Stworzyliśmy listę rzeczy, których spożywanie w nadmiernej ilości może prowadzić do otyłości i próchnicy (cukierki, lody, czekolada, hamburgery, frytki, napoje gazowane itp), jednakże wspólnie ustaliliśmy, że zjedzenie takiej potrawy od czasu do czasu (a najlepiej jeszcze umycie po niej ząbków) zostanie nam wybaczone 😉

Omówiliśmy także aspekt higienicznego przygotowywania posiłków. Dzieci pamiętały o porządnym umyciu rączek przed przystąpieniem do pracy, założeniu fartuszków i nie oblizywaniu wspólnych sztućców.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się także kapusta kiszona – może warto postawić na stole w domu miseczkę i sprawdzić, czy w domu też tak samo smakuje jak w przedszkolu?

Musicie nam Państwo wierzyć, że kanapki były pyszne – nie zostało nam nic, żebyśmy mogli się podzielić, ale jak poprosicie Chochliki o przygotowanie kanapek w domu – przekonacie się, że będą wyśmienite 🙂

Pamiętając o tym, że oprócz zdrowego odżywiania ważny jest także ruch wytrwale ćwiczyliśmy w trakcie naszej copiątkowej gimnastyki ogólnorozwojowej, wybraliśmy się na przejażdżkę konną przy dźwiękach Galopu z suity „The Comedians” Dmitryja Kabalewskiego, a także śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary wysoce skomplikowaną,  na poczekaniu wymyśloną  piosenkę pt. „Zjedz kanapkę, Chochliku” 🙂

Zapraszam do galerii, tam więcej smacznych zdjęć!

Jednocześnie dziękuję za pomoc w organizacji naszego kulinarnego warsztatu i wyposażenie dzieci w tyle smacznych składników do naszych kanapek!
AN

gorki