Z cyklu „Ciekawe zawody” – wizyta inspektora Transportu Drogowego

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole odwiedził miły gość w zielonym mundurze – pan Piotr, tata Dawida z grupy „Elfy”. Przedstawił nam zawód, który wykonuje – jest inspektorem w Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Byliśmy bardzo ciekawi, na czym polega praca pana Piotra – wyjaśnił nam, czym się zajmuje (m. in. sprawdza ciężar ładunków przewożonych na polskich drogach – nie mogą przekraczać dopuszczalnej masy, gdyż niszczy to nadmiernie drogi oraz sprawdza stan techniczny autokarów, którymi podróżujemy na wycieczki))  i zaprezentował kilka niezbędnych w tej pracy gadżetów.  Zostaliśmy obdarowani kolorowankami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze, a nasze przedszkole wzbogaciło się o maskotkę sympatycznego krokodylka 🙂

Najwięcej emocji wzbudził jednak radiowóz, którym przyjechał nasz gość: mogliśmy do niego wejść, zasiąść za jego kierownicą (oczywiście nie obyło sie bez włączania sygnałów dźwiękowych), obejrzeć jego wyposażenie…

Dziękujemy bardzo za to miłe i pouczające spotkanie, a panu Piotrowi życzymy samych sukcesów zawodowych!

gorki