Wakacyjne wspomnienia!

Mimo, że wakacje się skończyły, to w przedszkolu nadal  o nich dużo rozmawiamy, wspominamy, oglądamy pamiątki. ale nie tylko. Podążając śladami dzieci postanowiliśmy i my uczestniczyć czynnie w tych wspomnieniach. W związku z tym przygotowaliśmy dla Krasnoludków i Chochlików ścieżkę sensoryczną, która to miała przywołać żywo w pamięci naszym przedszkolakom minione wakacje, przygody. Przedsięwzięciu temu towarzyszyła odrobina tajemnicy, każde z dzieci pokonywało ścieżkę pojedynczo.  Chochliki jako, że są grupą młodszych dzieci i czuły się dość niepewnie, były prowadzone przez swoją panią za rękę, miały też  ubrane okulary słoneczne, by utrudnić ewentualną „widoczność”. Natomiast Krasnoludki jako najstarsza grupa przedszkolna dzielnie pokonały ścieżkę o własnych siłach. Udało nam się przywołać wspomnienia jak żywe. Najwięcej problemów dzieciom sprawił mech, który był brany za „krzaki”, „trawę”, „siatkę”, „drzewa”, „liście”, „materiał, „brokuł”, „siatkę plastikową”. Zabawa była przednia, na pewno nieraz do niej wrócimy!!!

W lesie? Iglastym...