Chochliki na wystawie

11 Listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z Chochlikami dzień wcześniej rozmawialiśmy o naszych symbolach narodowych, słuchaliśmy hymnu państwowego, opowiedzieliśmy legendę o powstaniu państwa polskiego, zagraliśmy w grę planszową, pełną zagadek dotyczących naszego kraju, a także w drodze na Zamek Sztuki policzyliśmy wszystkie biało-czerwone flagi na cieszyńskim rynku 🙂

Następnie wyszliśmy na wystawę współczesnej polskiej ilustracji dla dzieci, którą do 21 stycznia 2018 można oglądać w Oranżerii Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.
Na wystawie spotkaliśmy całą rodzinę Pana Tralalińskiego, przeczytaliśmy bajkę o urodzinach prosiaczka, ukrytą w tajemniczych okienkach. Posłuchaliśmy dzięków różnych instrumentów, zobaczyliśmy jak powstają ilustracje w programie komputerowym, a co najważniejsze mieliśmy czas aby obejrzeć wiele pięknie ilustrowanych książek dla dzieci, które są dostępne na wystawie. Nawiązując do naszych porannych zajęć w przedszkolu – zastanowiliśmy się wspólnie kto to jest patriota i czy my możemy nim zostać, szukając odpowiedzi m.in. w książce Joanny Olech „Kto Ty jesteś?”.

 

 

 

 

gorki