Luty u CHOCHLIKÓW

W lutym, w naszej grupie działo się wiele ciekawego… Na zajęciach z MDS {Metody Dobrego Startu}, próbowaliśmy rysować koło zgodnie z prawidłowym wzorcem {kierunkiem}, zanim to jednak nastąpiło, staraliśmy się ułożyć koło z kolorowych kamyczków – co wcale nie należało do łatwych rzeczy… Po kilku próbach odnieśliśmy sukces!

W czasie zajęć z Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, uczyliśmy się współdziałać w parze i w grupie, staraliśmy się być odpowiedzialni za siebie i kolegów, sprawdzaliśmy naszą siłę – i co ciekawe okazało się, że dziewczynki wcale nie są słabsze od chłopców. Brawo!

Kolejny raz zawitał do nas, nasz znajomy – pies Zoja wraz ze swoją opiekunką P. Hanią. Tym razem oprócz zabaw z Zoją, mieliśmy sprawdzian z umiejętności układania różnorakich, psich puzzli itp.

Bieżący tydzień poświęcony jest tematyce dinozaurów. Przynieśliśmy do przedszkola wiele ilustrowanych książek o dinozaurach, figurek, dzieliliśmy się na forum ciekawostkami o wyglądzie i życiu dinozaurów, odbijaliśmy ślady dinozaurów w masie solnej, własnoręcznie przygotowanej. Przenosiliśmy jaja dinozaurów – bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Na deser natomiast obejrzeliśmy {„w przedszkolnym” kinie} na dużym ekranie bajkę: „Bibi Blocksberg” :}

gorki