Wiejskie podwórko

DZIEŃ DOBRY

Kochane Przedszkolaki chciałabym Was zaprosić dzisiaj do obejrzenia bajki H. CH. Andersena pt :”BRZYDKIE KACZĄTKO”

Przygotowałam dla Was kilka zagadek …:) Czy potraficie zgadnąć kto, schował się w skorupce jajka? Czy na pewno, wszystkie zwierzęta zdołały się w niej dobrze ukryć?

Popatrzcie! rodzina kaczątek wybrała się na spacer. Spróbujcie proszę policzyć ile kaczątek poszło na ten spacerek? Ile malców nie słuchało swojej mamy i zgubiło się?

Czary mary! Kaczątka zaczęły figlować i zamieniać się miejscami… , które z nich zamieniło swoje miejsce?

W bajce o Brzydkim Kaczątku, małe kaczątka i łabędzie świetnie radziły sobie z pływaniem. Na pewno wielu z Was przedszkolaki, potrafi równie dobrze pływać, inni się dopiero uczą, a niektórzy z Was będą uczyli się później. Tymczasem biedronka z pszczółką postanowiły sprawdzić co jeszcze pływa – unosi się na wodzie,, a co tonie i dlaczego. Może i wy spróbujecie przeprowadzić takie doświadczenie? 🙂 Biedronka i pszczółka postanowiły też puścić łódeczkę na wodzie i dmuchać, dmuchać … żeby jak najmocniej kołysała się i jak najszybciej płynęła. Mamo! tato! siostro!…, pomożecie zrobić łódeczkę – będzie ekstra zabawa – w wannie, misce a może w kabinie prysznicowej? Jeśli będziecie mieli jeszcze siłę w płucach, to możecie wziąć piórko, chusteczkę higieniczną, serwetkę…….. – przyłóżcie do ust i ponownie dmuchajcie, dmuchajcie co sił w płucach – aż odleci….:) Powodzenia! Pozdrawiają Wasze Panie – Ciocie 🙂

gorki