W świecie legend i baśni

Witajcie drogie dzieci!

Czy Wy lubicie bajki, baśnie i legendy? Jaka jest Wasza ulubiona bajka?
A może macie książkę z bajkami, którą chcecie, aby mama lub tata wciąż czytali Wam na dobranoc, choć znacie już wszystko prawie na pamięć? Tak.. są baśnie, które moglibyśmy słuchać bez końca, są takie których się boimy, a są też takie, które zawierają w sobie ziarnko prawdy..

W najbliższych dniach porozmawiamy sobie o polskich baśniach i legendach. Wiecie, że dzięki nim można zwiedzić całą Polskę bez wychodzenia z domu? Ja zabieram Was za moment do Krakowa, pani Dorotka do Torunia, przed Wami także wyprawa do źródeł rzeki Wisły oraz spacer po Cieszynie! Ale będzie się działo!

To co, gotowi? Hop… wskakujemy na platformę Genially, gdzie czeka
(i już się chyba nie może na Was doczekać!) SMOK WAWELSKI!

Kliknijcie tutaj.

Drodzy Rodzice, w prezentacji jest kilka propozycji dla dzieci, wiersze, bajka, piosenka, prace plastyczne. Każdą stronę możecie zostawić sobie na inny dzień, bądź wolną chwilę. Oglądając stary Kraków porozmawiajcie z dziećmi o dawnych zamkach i rycerzach, zaproponujcie aby dzieci zbudowały zamek z klocków, narysowały obrazek! Słuchając wiersza, zapytajcie co dziecko z niego zapamiętało? Może macie swoje książki z legendami i będzie to zachęta do tego, aby wziąć książkę do ręki i razem obejrzeć? Życzę wszystkim dużo przyjemności ze wspólnego odkrywania tego co wartościowe i piękne – czyli naszych polskich baśni i legend. Gwarantuję, sprawdziłam osobiście – dzieci bardzo je lubią 🙂

gorki