Kwiecień u Elfów

Kwiecień w tym roku była nieco krótki. Niestety przedszkole było zamknięte, ze względu na pandemię, ale coś udało nam się zrobić. Na początku testowaliśmy nowe sprzęty w naszej sali. Huśtawki, to jest to, co Elfy lubią.

Cały czas uczymy się j. angielskiego z p. Anią oraz poznajemy świat psów z p. Hanią.

Jesteśmy coraz bardziej samodzielni, w tym miesiącu uczymy się używać noży.

Nauczyciele, chcąc powitać dzieci po długiej, chociaż niezamierzonej przerwie, zorganizowali dla dzieci przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Niektóre dzieci chciały przymierzyć strój Baby Jagi.

Uczyliśmy się również o zwierzętach egzotycznych. Dzieci dokonywały analizy, gdzie mieszkają poszczególne gatunki. Liczymy ze zwierzętami, poznajemy kontynent Afryka itp.

Obchodziliśmy również Dzień Ziemi. Najpierw w teorii nauczyliśmy się w jaki sposób segregować śmieci, a następnie sami wybraliśmy się posprzątać nasz lokalny teren.

Podczas poobiedniego odpoczynku czytaliśmy książkę „Kocia szajka” A. Romaniuk. Akcja książki toczy się w Cieszynie. Razem z dziećmi wybraliśmy się tropem miejsc z książki. Odwiedziliśmy sklep Społem i spróbowaliśmy słynnych cieszyńskich kanapek. Byliśmy również w cukierni i delektowaliśmy się pysznymi łakociami na pikniku nad Olzą. Na koniec sporządziliśmy mapę zwiedzonych miejsc z naszymi zdjęciami.

Ostatni tydzień kwietnia minął nam na poznawaniu kina i teatru. Dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w teatrze, jakie są zasady, po co są trzy dzwonki itp. Każdego dnia odbył się teatrzyk dla dzieci. Następnie same dzieci mogły się w teatrzyki pobawić. Popołudniami odbywały się seanse filmowe. Odbył się teatrzyk pacynkowy, kukiełkowy, teatrzyk cieni, teatr kimishibai oraz teatrzyk dziecięciu palców. Dzieci wykonały swoje kukiełki oraz postacie do teatru dziesięciu palców.

W kwietniu urodziny obchodziła nasza Laura. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Na naszym ogródku zasadziliśmy pomidorki oraz bratki. Dyżurny ma nowy obowiązek- podlewnie pomidorków.

gorki