Wrzesień u Elfów

Wrzesień u Elfów to całkiem nowy rozdział. Pożegnaliśmy już starszaki, które wspaniale radzą sobie w szkole, a przywitaliśmy całkiem nowe dzieci. Stworzyły one zupełnie nową grupę Elfików.

Pierwsze dwa tygodnie września minęły nam bardzo szybko. Okres adaptacji dzieci w przedszkolu to ważny czas, który powinien odbywać się w spokoju. Tak było i u nas. Musimy stwierdzić, że dzieciaczki bardzo dobrze odnalazły się w nowym środowisku.

Witamy w naszych przedszkolnych progach: Kamilka, Milenkę, Polę, Nikodema, Martę, Dawidka, Zosię K., Klarę P., Ignasia, Huberta, Klarę W., Emilkę, Zosię W., Michałka, Maksia i Mię.

Poznaliśmy Panią Hanię i jej cudowną suczkę Zoję. Wspaniale bawimy się na zajęciach z dogoterapii.

Malujemy farbami, wycinamy i lepimy z plasteliny. Przygotowujemy swoje rączki do przyszłej nauki pisania.

Z Panią Kasią uczymy się j. angielskiego. Poznajemy kolory…. na wesoło.

Poznaliśmy zasady jakie panują w przedszkolu. Stworzyliśmy swój kodeks przedszkolaka, który podpisaliśmy odciskiem dłoni. Wszyscy starają się przestrzegać zasad.

Tak jak wszystkie dzieci w naszym przedszkolu, świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to święto dziecięcej kreatywności. My byliśmy bardzo kreatywni.

Poznajemy instrumenty. W naszym przedszkolu jest ich bardzo dużo. Często też się gimnastykujemy. Tory przeszkód to nasza ulubiona zabawa.

Z okazji Dnia Przedszkolaka bawiliśmy się całe dopołudnie. Najpierw udaliśmy się do starszaków by pobrykać na wielkich materacowych klockach i huśtawkach. Następnie w naszej sali puszczaliśmy bańki mydlane i graliśmy balonami. Udało nam się wykonać balonową pracę plastyczną. Na koniec udaliśmy się do pobliskiej cukierni na rurki z kremem.

Chodzimy do parku by zbierać dary jesieni. Znaleźliśmy mnóstwo kasztanów, żołędzi, szyszek, orzechów i liści.

Ze znalezionych darów wykonaliśmy Panią Jesień, ulepiliśmy jeżyki z masy solnej i nosków klonowych, staraliśmy się zapamiętać te wszystkie trudne nazwy związane z jesienią.

Przez pewien czas mogliśmy pobawić się z paniami praktykantkami, które odwiedzały nas we wrześniu. Mogliśmy nawet wysłuchać koncertu, który specjalnie dla nas zagrały.

Cały czas się świetnie bawimy bo w naszej sali jest wiele wspaniałych zabawek.

Razem z Panią Magdą tańczymy i śpiewamy podczas rytmiki. Czasem odwiedza nas Pani Jola, z ktorą mamy warsztaty o uważności i relacjach.

W naszym przedszkolu pojawił sie również strażnik miejski, który powiedział nam jak właściwie poruszać się po ulicy i wręczył nam odblaski.

Z okazji Dnia Jabłka mogliśmy spróbować różnych gatunków jabłek, a później przygotowaliśmy sok z jabłek.

Jesienne dary zawsze dobrze sprawdzają się jako liczmany lub elementy do nauki odwzorowywania i sekwencji. To bardzo ważna umiejętność dla każdego przedszkolaka.

Wrzesień minął nam bardzo szybko. Do zobaczenia w październiku. 🙂

gorki