Bezpieczni na drodze

 W minionym tygodniu mówiliśmy o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Słuchaliśmy opowiadań o Gapciu i Antosi, dwóch zajączkach. Gapcio w drodze do przedszkola zachował się troszkę nieostrożnie. Na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak dzięki temu lepiej przyjrzeliśmy się pasom na przejściu oraz znakom drogowym wskazujący, w którym miejscu należy przechodzić. Wszystkie Krasnoludki zgodnie przyznały, że po chodniku spacerują bardzo grzecznie z rodzicami.
Wspomnieliśmy również o kolorowych światłach na skrzyżowaniu. Bawiliśmy się w kierowców, wyposażeni w kolorowe kierownice jeździliśmy po dywanie tylko na „zielonym świetle”. Niestety wyprawę na skrzyżowanie uniemożliwiają nam remonty, dlatego przypatrujemy się znakom drogowym w najbliższym otoczeniu.
Naszą salę wypełniły trasy samochodowe, parkingi, budowaliśmy również garaże i stacje benzynowe. Wywrotki dostarczały nam najróżniejsze klocki do ich budowy.IMG_9421 (Copy)

Malowaliśmy farbami, a następnie naklejaliśmy światła we właściwych miejscach. Niektórzy z nas świetnie wiedzieli, które światło jest na dole, które na środku, a które na dole. Dzieci, które miały z tym kłopot mogły zobaczyć na sygnalizatorze i dopasować według wzoru. Część z nas upewniała się, podpytując panią, gdzie należy nakleić które kółko – wszystkim udało się nakleić właściwie światła sygnalizatora. IMG_9419 (Copy)Najciekawszą atrakcją tego tygodnia było spotkanie z policjantem oraz jego pomocnikiem psem Sznupkiem. Byliśmy pod wielkim wrażeniem najpierw mundurów policyjnych, a później przesympatycznego Sznupka. Z wrażenia niewiele chyba pamiętamy z tego, o czym mówił nam pan policjant, jednak wizytę ta długo zapamiętamy. Mimo, że Sznupek był bardzo przyjaźnie nastawiony, to nie obyło się bez łez. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana i chętne Krasnoludki mogły zasiąść za kierownica radiowozu policyjnego. Dla pozostałych pan policjant puścił sygnał, który później długo naśladowaliśmy.

Śpiewamy piosenki:

„Jak przyjemnie maszerować”

1. Jak przyjemnie maszerować
Plecki swoje wyprostować
Maszerują przedszkolacy
Młodsi ,średni i starszacy.
Hej,hej, hej, zróbmy wielkie koło
Bawmy się wesoło raz, dwa, trzy. /Bis

2. Jak przyjemnie maszerować…
…Hej, hej, hej malutkie kółeczka
Wesoła poleczka raz, dwa, trzy. / bis

3. Jak przyjemnie maszerować …
….Hej, hej, hej, teraz jak łódeczki
Chłopcy i dzieweczki raz, dwa, trzy. /bis

4. Jak przyjemnie maszerować …
Hej,hej, hej idziemy parami
Tupiemy nóżkami raz, dwa, trzy. / bis

5. Jak przyjemnie maszerować ….
Hej, hej, hej idziemy parami
Klaszczemy rączkami raz, dwa, trzy. / bisAutobus

Autobus
Koła autobusu kręcą się, kręcą się, kręcą się…
Koła autobusu kręcą się…
Cały dzień!

Wycieraczki w autobusie robią szu szu …
Wycieraczki w autobusie robią szu…
Cały dzień!

Klakson głośno robi tii, tii, tii
Klakson głośno robi tii, tii tii
Cały dzień!

Dzieci rozmawiają bla, bla, bla
Dzieci rozmawiają bla, bla, bla
Cały dzień!

Dzieci w autobusie wiercą się, wierca się
Dzieci w autobusie wierca się
Cały dzień!

Malutkie dzidziusie smacznie śpią, smacznie śpią,
Malutkie dzidziusie smacznie śpią
Cały czas!

gorki