Chochliki po wakacjach

Po wakacjach czekało na nas sporo zmian. Nowa sala, nowe zabawki, nowe towarzystwo za ścianą. Marysia, Filip, Łukasz, Nikodem, Wojtek oraz dwóch Kacperków to dzieci, które dołączyły do grupy Chochlików i odtąd wspólnie będziemy przeżywać przygodę z uśmiechem przez cały rok szkolny. Tak, też dzielnie i śpiewająco pomaszerowaliśmy do przedszkola wraz z Wrześniem, by odszukać swoje nowe znaczki w szatni, przypomnieć sobie trzy czarodziejskie słowa i zachwycać się otaczającym nas światem. Już pierwszego dnia poczyniliśmy nasze małe kroczki ku zdobywaniu umiejętności potrzebnych do nauki czytania i pisania,              Malowaliśmy farbami, tańczyliśmy i bawiliśmy się swoimi ulubionymi zabawkami w sali i na placu zabaw. Oprócz tego, że bardzo się cieszymy z nowych, super kolegów w grupie to, chcemy podzielić się wiadomością, iż obok w sali mamy również nowych i zarazem najmłodszych kolegów w całym przedszkolu, których przywitaliśmy upieczonymi przez nas ciasteczkami. Dla nas samych oczywiście również starczyło, więc zaraz po obiedzie schrupaliśmy je ze smakiem. W najmłodszej grupie jest kilkoro dzieci, które wśród Chochlików mają swoje rodzeństwo, dlatego od pierwszych chwil czuliśmy się jak w rodzinie ;-).

IMG_9153              Próbowaliśmy sobie przypomnieć przynajmniej niektóre piosenki i tańce, poznane przed wakacjami. W tym tygodniu śpiewaliśmy piosenkę „Wrzesień – przedszkolak”. Nauczyliśmy się także nowej zabawy ilustrowanej ruchem „Micziganka”, która od razu bardzo nam się spodobała.

„Wrzesień – przedszkolak”

1. Do przedszkola idzie Wrzesień,
żeby zostać przedszkolakiem,
a za Wrześniem biegną dzieci:
czekaj na nas, nie bądź taki!
Maszeruje razem z dziećmi,
ręka w rękę, noga w nogę,
wszystkim wkoło opowiada:
przedszkolakiem zostać mogę!
Ref. Do przedszkola, do przedszkola
do zabawek i książeczek,
do piosenek i wierszyków,
tu przyjaciół też znajdziecie. (x2)

2. Pani wita ich przed salą
i z uśmiechem drzwi otwiera.
W samą porę, miły Wrześniu,
już zostaniesz z nami teraz.
Ma swój znaczek, szafkę w szatni
i humorek doskonały,
zna trzy słowa czarodziejskie,
z każdej cieszy się pochwały.
Ref. Do przedszkola…..