Skrzaty – już po wakacjach

 

 

I już po wakacjach!!! Nadszedł czas powrotu do przedszkola. Nasze panie powitały nas w nowej sali. Ile tu ciekawych zabawek! Nowych kącików i akwarium z rybkami, które możemy obserwować bez końca. Powitaliśmy w grupie nowych kolegów: Dominika i Sanatana, którzy od razu włączyli się w nasze wspólne zabawy.

W pierwszym tygodniu poznaliśmy nowe pomieszczenia na piętrze i ustaliliśmy zasady korzystania z nich. Znamy nasze półeczki w szatni. Bez trudu zapamiętaliśmy nowe znaczki. Każdy z nas dba o porządek w swoich ubraniach. W łazience przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania i prawidłowego mycia rąk i zębów.

Okazało się, że przez wakacje nieco podrośliśmy i pani przesadziła nas na wyższe krzesełka . Na szczęście nie zapomnieliśmy jak wyglądają nasze imionka. Bez trudu rozpoznaliśmy nasze wizytówki i z zapałem ozdobiliśmy je by pięknie wyglądały na naszych krzesełkach.

W nowej sali czekały na nas nowe książeczki pełne ciekawych zadań. Wiele radości sprawiło nam ich oglądanie i wykonanie pierwszych zadań. Ale równie przyjemne są zajęcia, które już znamy z Metody Dobrego Startu. Poznaliśmy na nich piosenkę o klockach, które towarzyszyły nam przez całe zajęcia. Najpierw musieliśmy znaleźć parę identycznych klocków, wystukiwaliśmy nimi rytm piosenki, kreśliliśmy ich kształt na wzorach o różnej fakturze, samodzielnie kreśliliśmy kształt kwadratu na kartach pracy. Na koniec podczas słuchania piosenki budowaliśmy z klocków najpiękniejsze wieże. Naszej pani tak bardzo spodobały się nasze budowle, że postanowiła je sfotografować. Oto one.

Zdjęcie0048

Poznaliśmy piosenkę

„Grzeczne słówka”

Dziękuję, przepraszam i proszę.

Trzy słówka za trzy małe grosze.

I grzeczny królewicz I grzeczna królewna

Znają te słówka, na pewno.

Ref. Trzy słówka za małe trzy grosze.

Dziękuję, przepraszam i proszę.

To przecież niewiele kosztuje,

Gdy powiesz uprzejmie dziękuję.

Korona ci z głowy Nie spadnie na pewno.

Nawet, gdy jesteś królewną.

Ref. Trzy słówka za małe trzy grosze.

Dziękuję, przepraszam i proszę.

gorki