Jesień wkoło nas

Owocowy temat za nami! Bardzo dziękujemy za przyniesione owoce. Służyły nam do zabaw i nie tylko! Z gruszek przyniesionych przez Olę i jej starszą siostrę Julcię Chochliki przygotowały dla nas babeczki, które zjedliśmy ze smakiem.

IMG_9710 (Copy)

My również bawiliśmy się kulinarnie – przygotowując pyszny sok z jabłek, gruszek, a niektórzy dodali nawet śliwki. Sokowirówka bardzo hałasowała, jednak szybko przyzwyczailiśmy się do odgłosu, wrzucając z pomocą pani owoce. Byliśmy przy tym bardzo ostrożni, a sok przygotowany przez nas  – pychota! IMG_9707 (Copy)Słońce pięknie świeci  i zaprasza nas na jesienne spacery oraz zabawy w naszym ogródku, dlatego korzystamy z pobytu na świeżym powietrzu ile tylko możemy. Razem z naszymi starszymi kolegami chodzimy do parku kasztanowego w poszukiwaniu kolejnych darów jesieni. Nasz koszyk w sali jest już wypełniony kasztanami po brzegi i stale nasz zbiór uzupełniamy. Z kasztanków układamy wzory, porównujemy zbiory – w którym jest mniej, a w którym więcej. kasztanPoznaliśmy piosenkę o kasztanku, która bardzo nam się spodobała. Kasztanka obejrzeliśmy bardzo dokładnie – w środku jest gładki, ale skorupka w jakiej jest schowany kłuje jak jeż!!!

Jeże i wiewiórki, a także kolorowe jesienne drzewa będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie podczas zabaw, opowiadań i piosenek. Jeża próbowaliśmy stworzyć wykorzystując farby oraz…. widelec. Widelec pomógł nam stworzyć sporą ilość igiełek, choć pod koniec pracy niektórym jeżom przybyła również spora ilość nóżek 😉

Śpiewamy piosenki
„Kasztanek”
1. Od samego ranka, od samego ranka
widzisz na drzewie małego kasztanka.
Kiwa ładnie głowa – klak, klak, klak
chcę się pobawić tak, tak, tak.kasztanowiec2. Od samego ranka, od samego ranka
widzisz na drzewie małego kasztanka.
Tupie ładnie nóżką – klak, klak, klak
chcę się bawić z tobą tak, tak, tak.

kasztanowiec3. Od samego ranka, od samego ranka
widzisz na drzewie małego kasztanka.
Klaszcze ładnie w rączki – klak, klak, klak
chcę się bawić z tobą tak, tak, tak.

Dom dla lalek
Ty masz klocek, ja mam też,
Potrzebny nam trzeci.
Zbudujemy dom wspaniały,
Zaprosimy dzieci.
Jeden dom i drugi dom,
Te dwa dom- to dla misiów,
Już budują dzieci,
A dla lalek trzeci.domek

gorki