Koty, pieski i chomiki…

Naszym tematem w minionym tygodniu były zwierzęta domowe. Wszystkie Krasnoludki bardzo żywo opowiadały się na temat zwierzątek, które posiadają. Niektórzy mówili o tych o których marzą, albo mają w sąsiedztwie.

kotyWysłuchaliśmy piosenki o „Domowych zwierzętach” i próbowaliśmy wcielać się w jej bohaterów, tj. kotka, pieska, chomika i rybkę – próbując naśladować ich zachowanie. Piosenka dość szybko wpadła nam w uszko i potrafimy ją już pięknie śpiewać:

Domowe zwierzaki

Kotek mały pyszczek ma
I sterczące uszka dwa
A na nosku kropla mleka
Kropla mleka gdzieś ucieka.piesek

Piesek szczeka hau, hau, hau
Co byś teraz piesku chciał?
Chciałbym małą poduszeczkę
Żeby wyspać się troszeczkę.

Chomik biega tu i tam
Co ja z tym chomikiem mam?
Szuka mama, szuka tata
A ten chomik prawie lata.rybkaRyba złoty ogon ma
I błyszczące oczka dwa
Gdy przyklejam nos do szyby
Uciekają wszystkie ryby.

 W ostatnim czasie odwiedzili nas czworonożni przyjaciele naszych kolegów. Wojtek przyniósł agamę brodatą i żółwia, Marysia przyniosła patyczaki i chomika, a Mareczek i Maja przedstawili nam swojego kotka. Dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek na temat zwierzątek, ich zachowania. Sporo rozmawialiśmy również o tym jak należy zachowywać się w kontakcie ze zwierzętami.

Rotation of DSC04039Poznaliśmy historyjkę o „Trzech kotkach” W. Sutiejewa – której bohaterami były trzy kotki biały, czarny i rudy. Musieliśmy uważnie słuchać, żeby wiedzieć co się dzieje, bo kotki były dość psotne i ciągle zmieniały swój kolor.

Zwierzątka były obecne podczas naszych licznych zabaw – szczególnie ruchowych i plastycznych. Malowaliśmy kotki z talerzyków tekturowych, wyklejaliśmy plasteliną, kreśliliśmy  ich kształty na tackach z grysikiem, makiem i mąką. Ależ to była zabawa!!

Rotation of DSC04042!Rotation of DSC04049  Rotation of DSC04053

gorki