Co słychać u Skrzatów.

W okresie świątecznym, kiedy wielu z nas odpoczywało w domowym zaciszu, nieliczna gromadka Skrzatów uczęszczała do przedszkola. Chodziliśmy na zimowe spacery, podczas których spotkaliśmy aniołka i dwa wesołe diabełki, które z ciekawością wypytywały panie o zachowanie dzieci a nawet niektórym z nas pogroziły widłami.

Zdjęcie0249

Urządziliśmy konkurs w układaniu puzzli

Zdjęcie0244Zdjęcie0246Zdjęcie0248

Malowaliśmy korony na Orszak Trzech Króli. A gdy tylko sypnęło śniegiem urządziliśmy bitwę na śnieżki. Pani Danusia wyglądała po niej jak bałwan śniegowy! Szkoda, że nie zrobiliśmy jej zdjęcia!

Zaraz po okresie świątecznym odwiedziliśmy naszych szkolnych kolegów. Za oknami zima, dlatego tematem naszych zabaw metodą Ruchu Rozwijającego były „Zimowe zabawy”. Po radosnym powitaniu zadbaliśmy o śnieżną oprawę. Podrzucaliśmy śniegowe płatki i dmuchaliśmy w nie z całych sił by jak najdłużej tańczyły w powietrzu.

Zdjęcie0287Zdjęcie0289

Pokonując śniegowe zaspy ułożone z naszych starszych kolegów dotarliśmy na śniegową górkę.

Z górki wesoło zjeżdżaliśmy na sankach.Zdjęcie0290Zdjęcie0292

A tu nowa niespodzianka! Czyżby jakaś zgubiona paczka? Koniecznie trzeba ją rozpakować! Ale to nie takie proste!Zdjęcie0300Zdjęcie0302

W paczce były lalki marionetki, które robiły dokładnie to, co chcieliśmy. Podnosiły ręce, kłaniały się,  siadały na podłodze. Na koniec odnieśliśmy je na materac. Oczywiście potrzebna była koleżeńska pomoc. W paczce były też pędzle i farby, którymi malowaliśmy zimowe obrazy. Chwila twórczego skupienia. I zaczynamy.

Zdjęcie0295Zdjęcie0296

Pora wracać do domu. Najpierw przez długi tunel.Zdjęcie0303Zdjęcie0305Zdjęcie0307

Później przez ruchomy most.

To była zabawa!Zdjęcie0308

Na pożegnanie wysłuchaliśmy misiowej mruczanki. Jak wszystkie misie po tych zmaganiach poczuliśmy,  że pora na „małe co nieco” , o które zadbała pani Alinka. Wierzcie nam! Było pysznie i czekoladowo!

Zdjęcie0310Zdjęcie0309

W szkole, jak to w szkole. Oprócz przyjemności są też obowiązki! Czekało na nas jeszcze jedno zadanie w pracowni plastycznej. Rysowanie według kodu z figur geometrycznych. Nasze prace zabraliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę do szkoły!!!!!!!

Zdjęcie0311

gorki