Angielski w styczniu u Chochlików i Skrzatów

Myślę, że styczniowe zajęcia z języka angielskiego wszystkim dzieciom przypadły do gustu – uczyliśmy się słownictwa związanego z częściami ciała – parts of the body – a co się z tym wiąże dużo rzeczy pokazywaliśmy, tańczyliśmy, ruszaliśmy się – czyli coś co przedszkolaki lubią najbardziej. Graliśmy w wiele gier i zabaw z użyciem kart flashcards, a także udało nam się na chwilę zamienić w krokodyla, małpę, kota czy pingwina, gdy czytaliśmy wspólnie książkę „From Head to Toe” (by Eric Carle).

from-head-to-toeHead2 Head3

Head4 Head5

Stworzyliśmy także wspólny projekt – książkę. Każde z dzieci rysowało na swojej stronie co potrafi zrobić – całość wkrótce będzie wywieszona w szatni do obejrzenia.

Drodzy Rodzice Skrzacików i Chochlików – macie naprawdę bardzo zdolne dzieci, które nie tylko tak wiele rzeczy potrafią, ale potrafią to także pięknie narysować. Wzmacniajmy w dzieciach poczucie własnej wartości i uświadamiajmy im, że choć są jeszcze małe, bardzo wiele rzeczy już umieją i powinny być z tego dumne 🙂

Przykładowe prace dzieci z grupy Chochliki:
20150129_121418 20150129_121439 20150129_121456

W ramach przypomnienia i utrwalania poznanego słownictwa związanego z częściami ciała, zapraszam do oglądania i śpiewania z dziećmi poniższych piosenek:

(The Pinochcio i The Bath Song – głównie Chochliki).

„Well, it’s no your head. It’s not your tummy, it’s not your arm and it’s not your foot. It’s your finger! Ha ha ha.. ”