Zima u Krasnoludków

images Zima w pełni!!!Co słychać w najmłodszej grupie?

W ostatnim miesiącu spotykaliśmy się w bardzo małej grupce. Część krasnoludków chorowała, część wyjeżdżała, a jak już ktoś wrócił, to kolejne dzieci nie przychodziły do przedszkola.

To jednak wcale nie znaczy, że niewiele się działo! Mamy za sobą pierwszy występ dla Babć i Dziadków – i mimo niewielkiej grupki, zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy i złożyliśmy życzenia  – najlepiej jak potrafiliśmy!

Świetnie bawiliśmy się w trakcie balu przebierańców – którego temat związany był z naszymi ulubionymi bajkami. Zabawy, zadania i tańce – wszystko toczyło się wokół – Królewny Śnieżki, Zygzaka czy Trzech Świnek. Nasze stroje zaprezentowaliśmy z wielkimi uśmiechami!!! Nie brakowało również wspaniałych zabaw z kolorowymi balonami. IMG_8538 (Copy) Ale minął czas leniuchowania… Czas zająć się zimą na poważnie!!!

W nadchodzącym tygodniu będziemy mówić o Sportach zimowych.

ferieBędziemy rozmawiać o zabawach na śniegu, ale przede wszystkim o sportach zimowych. Zastanowimy się co nam jest potrzebne np. do jazdy na nartach, na łyżwach czy na sankach. Porozmawiamy o tym jak bezpiecznie bawić się na śniegu i w jakich miejscach.  Poznamy historyjkę Gapcia i Pysi, którzy wybrali się na saneczki, zastanowimy się, czy właściwie bawili się na śniegu. Urządzimy Zawody zimowe Krasnoludków – pojeździmy na łyżwach, nartach, sankach, jabłuszkach, zrobimy bitwę na śnieżki… (Drodzy Rodzice nie martwcie się część zawodów odbędzie się w naszej sali).

Podczas zabaw zimowych będziemy bawić się farbami, nasze paluszki wykonają śnieżynki na kartce, a nasze śnieżynki spadać będą na kartki do rytmu piosenki tak się zachmurzyło. Nasze dłonie również napracują się troszkę – będą wykonywać kule śnieżne – ugnieciemy kartkę (co wcale nie jest takie proste!!!), a później …. rzut w Bałwanka!Winter-kids-for-siteTak, więc, dość chorowania, leniuchowania…. CZAS NA ZABAWĘ!!!

gorki