Krasnale na angielskim

Nowy rok przyniósł nam nowe tematy i nowe słownictwo, którego uczymy się wspólnie z Krasnalami na zajęciach z języka angielskiego. Za nami już takie poważne tematy jak zabawki, części ciała, rodzina czy ubrania. Cały czas poznajemy nowe piosenki i zabawy. Ale po kolei. Zacznijmy od zabawek.

toysTOYS – zabawki: ball, dolly, plane, train, teddy bear, scooter, car.

Piosenka  „I’ve got a plane”
I’ve got a plane
Whoosh, whoosh, whoosh
I’ve got a plane.

I’ve got a dolly
Tra la la la la
I’ve got a dolly.

I’ve got a ball
Boing, boing, boing, boing
I’ve got a ball.

toys2

Piosenka „Big Red Train” (klikając na tytuł, można posłuchać piosenki)

Jump, jump, on the big red train x3
Chuffa, chuffa, choo, choo

Wave your hands, on the big red train x3
Chuffa, chuffa, choo, choo.

One, two, choo, choo,
Chuffa, chuffa, choo, choo.

Wybrane zabawki poznawaliśmy dzięki kartom flashcards, grając w różne gry, a także dzięki magicznemu pudełku, gdzie czasem chowały się prawdziwe zabawki. Określaliśmy wtedy ich wielkość (big, small) czy kolory (red, blue, yellow, green, purple, pink). Odpowiadaliśmy na pytania: What is this? Where is…? What colour is it? Show me.. Point to…

Przypomnieliśmy także piosenkę o pluszowym misiu „My teddy bear” Super Simple Songs, która pozwoliła nam utrwalić  jak po angielsku nazywamy pluszowego misia, a także była wstępem do naszego następnego tematu, czyli części ciała – Parts of the body.

PARTS OF THE BODY
Podstawowe słownictwo: foot/feet, hands, head oraz części ciała występujące w piosenkach „My teddy bear” – eyes, nose, ears, arms, leg a także w piosence „One little finger” – finger, head, nose, chin, arm, leg, foot.

Piosenka „Round the tree”

Stamp your feet like me
Oooopsy, ooopsy we all fall down.

Clap your hands like me
Oooopsy, ooopsy we all fall down.

Nod your head like me.
Oooopsy, ooopsy we all fall down

bodyŚwietnie bawiliśmy się także przy piosence „Put your hand up” (klikając w tytuł można posłuchać piosenki).

Dodatkowo poznawaliśmy inne słownictwo np. przeciwieństwa: up / down, hot/cold, yes/no,  open/close czy określenia pogody sunny/rainy, sun/rain, hot/cold.

Naszym kolejnym bardzo lubianym przez dzieci tematem była RODZINA – FAMILY. Dzięki małym pacynkom poznaliśmy takie osoby jak:

Daddy, Mummy, Brother, Sister, Baby

20150119_133751A dzięki misiom nasza rodzina powiększyła się o babcię i dziadka 🙂

20150119_133926

Grandma, Grandpa, Mummy, Daddy, Brother, Sister and Baby 🙂

Na melodię „Panie Janie…..” szukaliśmy poszczególnych członków rodziny śpiewając:

Where is mummy, where is mummy?
Can you see? Can you see?
I can see mummy! I can see mummy!
Point with me!

Put your trousers on.

Put your hat on.

Put your shoes on.

Take your hat off.

Take your shoes off.

Take your trousers off.

Nadal naszym numer 1 jest książka „Brown bear, brown bear what do you see” Bill Martin Jr, Eric Carle. Śpiewamy, mówimy, zgadujemy, a ostatnio graliśmy  w zwierzakowe  memory.

Brown-bear
(W moim egzemplarzu książki zamiast nauczycielki jest małpa, więc proszę się nie zdziwić, jak dzieci powiedzą, że coś jest nie tak 😉

See you!