Przygoda z Uśmiechem – rozpoczęta!

IMG_1492           Wakacje dostarczyły nam wiele wrażeń, lecz do przedszkola wróciliśmy stęsknieni i pełni zapału do nowych przygód. Po wakacjach wiele się zmieniło, wróciliśmy starsi i więksi. W związku z tym mamy nową – większą salę, nowe zabawki – przeznaczone dla nieco starszych przedszkolaków. Do naszej grupy dołączyły również nowe przedszkolaki: Tosia, Staś i Adaś. Już od pierwszego dnia czuliśmy się z nimi, jakby byli z nami od zawsze!

IMG_1465IMG_1701IMG_1499W przedszkolu powitała nas piosenka:

„Bo w przedszkolu”

1. Budzik rano woła mnie:
-Dzyń, dzyń, dzyń nowy dzień!
Niecierpliwie tupie but:
– Ruszać czas tup, tup.
Ref:
Bo w przedszkolu czeka nasza pani,
już od progu z uśmiechem nas wita.
Z nami śpiewa i z nami się bawi
I o wszystko ją można zapytać.

2. -Do przedszkola spiesz się, spiesz,
hau, hau, hau! – prosi pies.
Kotek mruczy: – Ja bym chciał
z tobą iść, miau, miau.
Ref:
Bo w przedszkolu czeka nasza pani…

Do naszej grupy dołączył jeszcze jeż Julek, który będzie nam pomagał rozwiązywać różne zadania, czasem spłata nam jakiegoś figla, a czasem zada zagadkę, czasem będzie z nami się gimnastykował, a czasem odpoczywał. Każdy z nas dostał swojego jeżyka, który pilnuje nam porządku w szafce i bawi się z nami, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Bez tytułu        Na powitanie naszych nowych, młodszych  kolegów, upiekliśmy ciasteczka – oczywiście dla nas również wystarczyło. Smakołykami będziemy się zajmować w tym roku znacznie częściej – będziemy gotować, piec, kroić i dekorować…

IMG_1509IMG_1505IMG_1506IMG_1510IMG_1512IMG_1507          Początek roku rozpoczęliśmy od zabaw, tańców, które znaliśmy z zeszłego roku. Przypomnieliśmy sobie również jak należy zachowywać się w przedszkolu – zawarliśmy umowę, która podpisaliśmy poprzez odciśnięcie kciuka. A takiej umowy należy przestrzegać!!!

IMG_1513

Piosenka o „Grzecznych słówkach” przypomniała nam również o tym w jaki sposób należy się do siebie zwracać.

„Grzeczne słówka”

 1. Dziękuję, przepraszam i proszę,
  Trzy słówka za małe trzy grosze
  I grzeczny królewicz, i grzeczna królewna
  Znają te słówka na pewno.
  Ref.
  Trzy słówka za małe trzy grosze:
  Dziękuję, przepraszam i proszę.
 2. To przecież niewiele kosztuje,
  Gdy powiesz, uprzejmie dziękuję.
  Korona ci z głowy nie spadnie na pewno.
  Nawet, gdy jesteś królewną.
  Ref.
  Trzy słówka…

Przed nami czas zabawy, śpiewu, tańca i uśmiechu.

IMG_1434IMG_1433IMG_1444IMG_1451             W ciągu całego roku będą się zdarzały liczne niespodzianki. Pierwsza pojawiła się dość szybko. Staś przyszedł do przedszkola ze swoim żółwiem Cyrylem. Mogliśmy dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat tego jak żyje i co zjada. Próbowaliśmy go również nakarmić, ale Cyryl był pod wielkim wrażeniem ciekawych wszystkiego przedszkolaków i nie był zbyt głodny.

Mamie Stasia jeszcze raz bardzo dziękujemy za atrakcję!!!IMG_1469                                    Przygoda z uśmiechem rozpoczęta!

gorki