Angielski u Skrzatów

Skrzaciki w tym roku pożegnały się z kotkiem Cookie, ale mamy nowego przyjaciela… Kapitana Jacka – Hello Captain Jack! Captain Jack jest przesympatyczną, dużą papugą, ale także piratem, który pływa pirackim statkiem i zabiera nas w podróż do krainy języka angielskiego.

cAPTAIN JACKTowarzyszą nam jeszcze przyjaciele Captain Jack’a:  Katie, Danny i kotek Fluffy.
imagescjZa nami pierwsze dwa rozdziały książki, wstępny unit „Abracadabra”, oraz rozdział 1 „The dragon”, w którym uczyliśmy się, oraz przypominaliśmy sobie części twarzy np. face, eyes, ears, nose, mouth, hair, a także uczyliśmy się, że ważna jest codzienna higiena, używając zwrotów: I can wash my  face. Can you wash your hands/ brush your teeth/brush your hair? This is the way I wash my hands. Look at my clean/dirty hands!
Piosenki z rozdziałów znajdują się na płycie CD, którą dzieci zabrały do domu. Na tej samej płycie po uruchomieniu na komputerze znajdują się gry i zabawy do rozdziału 1. Zapraszam, aby dzieci zapoznały się z nimi i zdobyły pierwszy diament! 🙂

Zapraszam także do zapoznania się z zeszytem współpracy z rodzicami do Kursu Captain Jack 2 Plus (do pobrania ze strony internetowej wydawnictwa Macmillan (http://www.macmillan.pl/katalog/captain-jack,p-7-80) lub tutaj:  Zeszyt współpracy – Captain Jack 2 (2012-11-12)
W zeszycie znajdziecie Państwo słownictwo, piosenki, zabawy związane z przerabianym na zajęciach tematem.

Ale zanim zawitał do nas Kapitan Jack, uczyliśmy się opisywać różne emocje. Śpiewaliśmy (i nadal śpiewamy) takie oto piosenki z naszego nadal ulubionego programu Super Simple Learning 🙂

„Hello”

„If you’re happy”

„5 little pumpkins”

Jako uzupełnienie tematu „Face”, utrwalaliśmy także pozostałe części ciała śpiewając piosenki: „Head, shoulders, knees and toes”, „Hokey Pokey” , „The bath song” z Super Simple Songs oraz „Shake” Patty Shukla. Powtórzyliśmy także przeciwieństwa, liczebniki i kolory.

Z przyjemnością przypomnieliśmy sobie ulubione przez dzieci książki „From Head to Toe” oraz „Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?”

From-head-to-toe    Brown-bear

See you!
AN

 

gorki