Christmas songs for children – świąteczny angielski

Grudzień to czas na śpiewanie świątecznych piosenek. Dzieci śpiewają kolędy, pastorałki i zimowe piosenki z nauczycielami, ale i na zajęciach z angielskiego ich nie brakuje.

Zachęcam do oglądania teledysków i wspólnego śpiewania 🙂

Dzieci (szczególnie Chochliki) pokochały piosenkę o tym, w jakim kolorze jest nos renifera Rudolfa, broda Mikołaja i choinka? Piosenka przypomniała nam kolory, które znamy już doskonale!

Chochliki i Krasnale zapamiętują jak po angielsku powiedzieć choinka, śpiewając piosenkę Dancing Chtistmas Tree 🙂

W poprzednim poście podawałam już link do piosenki o bałwanku. Cały czas aktualny. I’m a little snowman!

BAŁWANKOWA ZABAWA
Ostatnio na angielskim rysowaliśmy bałwanki, rzucając wielką kostką do gry:-) Przykładowa instrukcja poniżej:

roll
Zdarzało się tak, że najpierw mieliśmy do narysowania guziki (buttons), potem szalik (scarf), a na końcu bałwankowy brzuszek (tummy), więc bałwanki wychodziły nam… bardzo śmiesznie 🙂

A może w domu, słuchając piosenek świątecznych (po angielsku oczywiście;), szczególnie tych o bałwankach, dzieci same zbudują bałwanka?
Poproście Państwo dzieci, aby z tego co znajdą w swoim pokoju zbudowały bałwanka. Może on być płaski, może być przestrzenny.
Z klocków, poduszek, zabawek, ….. dzieci są kreatywne i na pewno wymyślą coś ciekawego 🙂

Chętnie obejrzymy zdjęcia wszystkich bałwanków!  Można dodać zdjęcia bałwanków na naszym profilu na Facebooku – Przedszkole Bajlandia. Tam pojawi się post o bałwankowej zabawie. Zapraszamy dorosłych do zamieszczenia zdjęć, a dzieci do kreatywnej zabawy!

Let’s build a snowman!

Starsze grupy (Skrzaty i Elfy) przy okazji piosenek świątecznych powtórzyły sobie także nazwy zabawek po angielsku. Pytaliśmy się wspólnie: „What do you want for Christmas?” a potem odpowiadaliśmy „I want a …..”
Szczególnie lubimy piosenki związane z tym tematem:

Skrzaty, Elfy i Krasnale pięknie śpiewają także świąteczne życzenia „We wish you a Merry Christmas!”

Skrzaty szukały także Świętego Mikołaja: Santa, where are you? Under the Christmas Tree? On the rooftop? Where is Santa?

Skrzaciki śpiewają także inną wersję znanej nam Jingle Bells.

A wszyscy jak co roku wzruszamy się na „Little Snowflake” 🙂

Merry Christmas!

AN

 

gorki