W oczekiwaniu na wiosnę

Czas pomiędzy zima i wiosną jest szary, bury – place zabaw i parki raczej nie zachęcają do wypraw. Własnie dlatego czas przedwiośnia postanowiliśmy sobie umilać na różne sposoby…

Zorganizowaliśmy wyprawę do Lasku Miejskiego, z którego przynieśliśmy wielką torbę patyków. Porównywaliśmy ich długość, grubość, kształt. W końcu patyki posłużyły nam do zabaw konstrukcyjnych.

IMG_3822

Jak się okazało – nasz domek stał się wymarzonym miejscem dla naszego kolegi Patyka. Patyk bardzo nas zaskoczył i szybko zadomowił się wśród innych patyków i nie mogliśmy go znaleźć. A chodzi o najprawdziwszego patyczaka. IMG_3826

Dowiedzieliśmy się czego potrzebuje do życia, jak mamy się nim opiekować, na co uważać… i został z nami. Niektóre Krasnoludki odważyły się nawet potrzymać go na ręce, inne oglądały go odważnie z bezpiecznej odległości. IMG_3841

Czekając na zielone listki, kwiatki postanowiliśmy się dowiedzieć w jaki sposób rosną rośliny, jak kiełkuje nasionko i czego potrzebują do wzrostu. Nasz kącik zazielenił się bardzo szybko, a wszystko to za sprawą fasoli, rzeżuchy, cebuli, hiacyntów, tulipanów i narcyzów. IMG_3966

Na kiełkowanie nasionek musimy poczekać, ale ziarna fasoli wykorzystaliśmy również do innych zabaw…

IMG_3967

Fasola oraz Jeremi towarzyszyli nam podczas zabaw muzycznych. Jedną z naszych ulubionych była zabawa podczas której zamienialiśmy się w tyczki – nasz kręgosłup musiał być bardzo rozciągnięty, wyprostowany jak struna, nawet nie mogliśmy drgnąć. A w nagrodę czekały na nas łaskotki.

Niektórzy z nas próbowali wcielić się w nasionka, inni w chmurki, jeszcze inni w słonko… Nasionka po wspaniałej pielęgnacji wyrosły na ogromne drzewa.

IMG_3945

Bawiliśmy się również w orkiestrę deszczową, grając na workach.IMG_3950

Bardzo szybko kropelki zaczęły spadać nam na głowy…, a jaki to był zabawny deszczyk…

IMG_3955

Odwiedziła nas również pani Paulina – mamusia Wojtka. Opowiadała nam o wiklinie, wyplataniu koszyków, płotów. Mogliśmy używać narzędzi, z których pani Paulina korzysta na co dzień.

IMG_3974

Byliśmy bardzo ostrożni. Każdy z nas dostał gałązkę wierzby, którą będziemy obserwować bardzo uważnie. A za jakiś czas znowu zaprosimy Mamę Wojtka, żeby sprawdziła jak nasze sadzonki.

IMG_4009

Wiosenne kolory próbowaliśmy wyczarować na mleku…  Większość Krasnoludków twierdziła, że się nie da. A jednak….IMG_4049

Nie mogliśmy się nadziwić jak kolory mieszają się z sobą.

IMG_4108

Najpierw powoli rozprowadzaliśmy kolorowe tusze, a następnie w wielkim skupieniu odbijaliśmy wzory na kartkach, które posłużyły nam jako doniczki do pracy plastycznej.

IMG_4070

Tak naprawdę przedwiośnie wcale nie musi być szaro- bure!!! Więcej zdjęć czeka w galerii.

 

 

gorki