Angielski u Krasnali

Drodzy Rodzice,
co prawda lekcje o zwierzętach już za nami, ale nie zaszkodzi zrobić dzieciom małego powtórzenia.

Witaliśmy się piosenką:

Na początku naszego cyklu tematów o zwierzętach poznawaliśmy zwierzęta mieszkające na farmie, śpiewając przy tym piosenki:

Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy zwierząt i rozpoznawaliśmy je, śpiewając piosenkę i ucząc się przy okazji jak powiedzieć, że coś mamy, np. Ja mam psa – I have a dog.

Następnie udaliśmy się do ZOO, gdzie poznawaliśmy kolejne zwierzęta, a także sposoby w jaki się poruszają, co robią, wykorzystując do tego Action Cards, oraz piosenkę: Let’s go to the ZOO:

Graliśmy w różne ruchowe i słowne gry, w memory  oraz czytaliśmy książkę „Dear ZOO” o której więcej można poczytać tutaj.

Zanim zakończyliśmy nasze tematy związane ze zwierzętami, poznaliśmy książkę Erica Carle’a „From Head to Toe”

oraz wspólnie śpiewaliśmy piosenkę o tym, jak można spacerować po dżunglii (skacząc, tupiąc) i kogo możemy tam spotkać:

Pod koniec kwietnia rozpoczęliśmy nasze wiosenne lekcje. Uczyliśmy się krótkiego wierszyka o wiośnie:

Hello spring, what’s your colour?
I am green x2
Trees are green, grass is green!
Green is my favourite colour x 2

Śpiewaliśmy również piosenkę o małym pająku Eensey Weensey, wdrapując się np. na krzesełka czy też robiąc masażyki na plecach naszych kolegów, co bardzo nam się podobało 🙂

Trenowaliśmy również taniec Hokey Pokey, który będziemy jeszcze tańczyć wiele razy na naszych lekcjach, bo wszystkie dzieci bardzo go lubią:

Przygotowując się do występów z okazji dnia mamy i taty powtórzyliśmy słownictwo związane z rodziną, słuchaliśmy opowiadania „Baby is sad”, pokazywaliśmy naszą paluszkową rodzinę śpiewając piosenkę „Finger Family” a także poznaliśmy dwie książki, które napisał Anthony Browne „My Mum” oraz „My Dad”. O książkach więcej można przeczytać tutaj i tutaj. Będziemy do nich jeszcze wracać w następnych latach.

A tu nasza piosenka z występu: „Skidamarink”

W maju poznawaliśmy jeszcze nazwy środków transportu (car, bike, plane, boat, bus, train), a także wybraliśmy się w podróż autobusem:

Miłego wspólnego słuchania i śpiewania! See you later!

AN