Chochliki na angielskim

U Chochlików na angielskim cały czas coś się dzieje.
W poprzednim tygodniu powtarzaliśmy nazwy kolorów, przeciwieństwa (up-down, big-small, open-shut, yes-no, fast-slow, in-out, go-stop, happy-sad, …). Śpiewaliśmy i tańczyliśmy piosenki: „Up and down”, „Do it” oraz „Blue ball” z książki „I can sing in English” oraz nasze ulubione Super Simple Songs:

Dzieci mogą utrwalać nazwy kolorów oglądając teledyski do piosenek:

Odwiedził nas też The Very Hungry Monster – Bardzo Głodny Potworek, którego dzieci karmiły kolorowymi rybkami.

20160606_124118

Mieliśmy także lekcję w parku, gdzie graliśmy w gry ruchowe, starając się grać i mówić w języku angielskim (np, Flies are flying, spider! – muchy latają, pająk!, What’s the time Mr.Wolf? – Która godzina panie wilku?, Brown Bear, what do you see? – śpiewaliśmy piosenkę i zamienialiśmy się w zwierzątka).

Za nami także lekcje o środkach transportu. Poznaliśmy takie słowa jak: autobus – bus, samochód – car, rower – bike, łódka – boat, samolot – plane). Rozpoznawaliśmy odgłosy wydawane przez pojazdy, zamienialiśmy się w nie, graliśmy w grę memory.
Dzieci rozumieją polecenia typu: Let’s go by bus. Ride a bike. Fly! Drive a car!
Mieliśmy wielką frajdę, budując z krzesełek autobus, kupując u pani bilet (One ticket, please!, który potem trzeba było pokazać do kontroli: Can I see your ticket, please?), a następnie wyruszaliśmy w podróż autobusem:

W ramach poznawania dziecięcej literatury anglojęzycznej poznaliśmy książkę: „Polar Bear, Polar Bear What Do You Hear?  Bill Martin Jr., Eric Carle.
Oglądając książkę słuchaliśmy piosenki, na podstawie tekstu książki i skupialiśmy się na zapamiętaniu nazw zwierząt.

Książeczkę można obejrzeć tutaj:

W ramach naszych ulubionych zabaw ruchowych, cały czas śpiewamy różne piosenki oraz poznajemy dwie nowe klasyczne piosenki: „Head, shoulders, knees and toes” oraz „Hokey Pokey” , dzięki którym oprócz dobrej zabawy, zapamiętujemy nazwy części ciała.

Tutaj ulubiona super szybka wersja:

A także Hokey Pokey!

Opowiadaliśmy sobie także o rodzinie, przypominaliśmy słówka związane z tym tematem i czytaliśmy książkę o rodzinie.. Świnki Peppy 🙂

Daddy Pig, Mummy Pig, little brother George
and his sister Peppa Pig 🙂

peppa

Polecam bajki o Śwince Pappie, ale po angielsku! Na oficjalnym kanale Świnki Peppy na Youtube czeka mnóstwo bajek:

https://www.youtube.com/user/theofficialpeppa

Przy okazji tematyki rodzinnej słuchaliśmy historyjki o sowach z podręcznika Cookie and Friends:

Czytaliśmy też i śpiewaliśmy piosenkę do książki Erica Carle’a „Does a kangaroo have a mother too?”, dzięki której dowiedzieliśmy się, że nie tylko my mamy swoje mamusie, ale np. mały delfin i słoń tej mają swoje mamusie 🙂

Książkę można obejrzeć np. tutaj:

Za nami także wszystkie już rozdziały z podręcznika „Cookie and Friends Starter”, słownictwo i piosenki z książki będziemy powtarzać w czerwcu. Dziękuję i pozdrawiam!

AN

gorki