Angielski u Skrzatów

Razem z kotkiem bawimy się, tańczymy, śpiewamy – jednym słowem uczymy się języka angielskiego!

W pierwszym miesiącu uczyliśmy się podstawowych zwrotów, z których korzystamy każdego dnia na zajęciach typu: Stand up, sit down, make a circle, jump, close your eyes itp. Skupiliśmy się również na nauce przeciwieństw, gdyż łatwo je pokazać i sprawiają dzieciom wiele radości. W trakcie ostatnich lekcji poznajemy kolory (red, blue, yellow, green).

Witamy się piosenką:

Mówimy i z ogromnym przejęciem pokazujemy rymowankę „Roly Poly”

„Roly Poly”
Roly Poly in, in, in.
Roly poly out, out, out.
Roly poly veeeeery slooooowly.
Roly poly fast, fast, fast..

Roly Poly up, up, up.
Roly poly down, down, down.
Roly poly clap, clap, clap.
Roly, poly hands behind your back.

Ustawiamy się w piękne kółko przy piosence „Make a circle”

Uwielbiamy i  śpiewamy piosenkę „Open Shut Them”

Śpiewamy także piosenkę „Blue ball” z książki „I can sing in English”, której autorem jest Terence Clark-Ward. Książka zawiera płytę z 20 utworami i dostępna jest w księgarniach. Polecam.

i-can-sing

Na zakończenie zajęć, żegnamy się piosenką:

Do następnego razu! See you next time!

AN