The Snowman and The Snowdog – piękne bajki dla dzieci

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie razem z Chochlikami, Krasnalami i Elfami obejrzeliśmy na zajęciach dwie piękne bajki. Były to luźniejsze lekcje kulturowe w związku z występami dzieci na przedszkolnych Wigilijkach.

Jedna z nich „The Snowman” powstała w 1982 roku na podstawie książki z 1978 r o tym samym tytule „The Snowman” której autorem jest Raymond Briggs.

Film „The Snowman and the Snowdog” powstał w 2012 roku w 30 rocznicę powstania pierwowzoru.

Magiczne opowieści ilustrowane muzyką, która wzrusza nas do łez i zastępuje słowa. Piękne krajobrazy, brytyjskie miasta (nawet typowo brytyjskie wielkie zamrażarki w osobnych budynkach;) pozwalają na moment poczuć się jak w Wielkiej Brytanii, do której nie zawitał jeszcze amerykański Santa w ciężarówce Coca – Coli.

Zapraszam do wspólnego rodzinnego oglądania. Bajki te są całkiem inne od tego, co nasze dzieci oglądają na co dzień.  Ale warto.

„The Snowman’

„The Snowman and the Snowdog”

MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!

AN