Walentynkowe zabawy Skrzatów

W dzień Świętego Walentego Skrzaciki spędziły w radosnej atmosferze. Oczywiście, najpierw były życzenia z symbolicznym kwiatkiem dla ulubionego towarzysza zabaw. Dzieci życzyły sobie nawzajem dużo uśmiechów i radosnej zabawy. Prawdziwym dyplomatą okazał się Maciuś, który skierował swoje życzenia do wszystkich dzieci i pań w przedszkolu. 

Po tak uroczystym wstępie każde z dzieci wylosowało część serduszka i wesoło pląsając szukało dziecka z drugą połową.

Zadanie było bardzo trudne, bo te serduszka były rozcięte w różny sposób i tylko dwie części do siebie pasowały. Ale nasze Skrzaty są bardzo spostrzegawcze i już po chwili na dywanie pojawiły się pierwsze pary

Po tym niezwykle trudnym zadaniu przypomnieliśmy sobie niektóre tańce z balu przebierańców. Uczyliśmy kolegów jak tańczyć Boogi- woogi i podnosić ręce do góry, do boku, obracać się i klaskać w nie. Ale najwięcej radości sprawiał nam podskok z okrzykiem A-hoj

Nauczyliśmy też kolegów tańca „Kaczuszki”. Jak robić dzióbki, skrzydełka i ogonki – specjalistką okazała się Zuzia.

Do wesołej muzyki, każdy tańczył ze swoim ulubionym kolegą, lub całą ich grupą.

Nie zabrakło też tańców z kolorowymi balonikami

Bardzo zgłodnieliśmy po tańcach przy wesołej muzyce, w nagrodę za radosną zabawę pani obdarowała nas piernikowymi serduszkami (a może po prostu bardzo nas lubi?)

Smakowały wybornie do ostatniego okruszka.

Pomyśleliśmy też o naszych kochanych rodzicach. Małe rączki skrzatów ochoczo sklejały wesołe serduszka by nasi najbliżsi zawsze wiedzieli jak bardzo ich kochamy!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

gorki