Chochliki + warzywa = teatrzyk

Piątek 13-go był dla nas bardzo wesołym i pracowitym dniem. Zaczęło się od muzycznej gimnastyki w rytmie piosenek z projektu „Wygibasy z naszej klasy” – do posłuchania, pośpiewania i obowiązkowo potańczenia tutaj. Dzieci bardzo lubią te piosenki, więc zachęcam do wspólnej zabawy w domu. Chwila ruchu i szaleństwa wszystkim dobrze zrobi 🙂

Następnie podsumowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą owoców i warzyw – o których rozmawialiśmy z Panią Dorotką i ze mną w ciągu tygodnia i jeszcze na moment skupiliśmy uwagę na warzywach. Rozebraliśmy na części cebulę, aby dowiedzieć się co to znaczy „Ubierać się na cebulkę” oraz sprawdziliśmy jak wygląda Joasia uczesana we „fryzurę na cebulę”. Poznaliśmy mało znane dzieciom warzywo – rzepę, a pomógł nam w tym wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Pani przedstawiła go w formie teatrzyku, piosenki (do posłuchania tutaj), a następnie to my zostaliśmy warzywnymi aktorami i bawiliśmy się w teatr. Mieliśmy także okazję wystąpić przed Krasnalami, które to najpierw zaprezentowały nam wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, a następnie z uwagą obejrzały nasze mini przedstawienie. Lubimy taką współpracę między grupami – wszyscy wtedy dobrze się bawią i jest nam wesoło!

Po teatrzykach, gdy już obejrzeliśmy, nazwaliśmy, pogrupowaliśmy, powąchaliśmy, opisaliśmy, skosztowaliśmy przyniesione przez dzieci warzywa i owoce – nadszedł czas na owocowo-warzywne zakończenie naszego tygodniowego tematu – zrobiliśmy owocowo – warzywny sok.

Każdy miał możliwość wrzucenia do sokowirówki kawałków owoców i warzyw, obserwowaliśmy np. co się dzieje, gdy po partii jabłek do sokowirówki dodamy marchewki, a następnie wypiliśmy przepyszny sok! Było pysznie i zdrowo!

A na koniec – po pierwsze bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie tylu owoców i warzyw. Dziękujemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

A po drugie.. wraz z Panią Dorotką pięknie dziękujemy za pamięć i  kwiaty, które otrzymałyśmy! To bardzo miłe, że doceniacie Państwo naszą pracę. DZIĘKUJEMY!

 

gorki