Wycieczka Chochlików do drukarni

W ostatni piątek Chochliki zostały zaproszone na nietypową wycieczkę. Nie dosyć, że pojechaliśmy za granicę, to jeszcze mieliśmy okazję zwiedzić najnowocześniejszą drukarnię książek w Czechach – FINIDR. Z ogromną przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia pani Magdaleny Peć, mamy Sary  i ogromnie ciekawi tego co zobaczymy – wyruszyliśmy.

Po bardzo serdecznym przyjęciu, mieliśmy okazję sami przekonać się jak skomplikowaną rzeczą jest wyprodukowanie książki. Zwiedziliśmy całą „linię produkcyjną” – od samego początku, gdzie oglądaliśmy tylko ogromne zadrukowane arkusze papieru, poprzez maszyny do cięcia, układania, klejenia, przeszywania, okładania, foliowania,  pakowania itd. książek. Mama Sary pokazała nam jak różne mogą być książki, ich wielkość, okładki, brzegi, zakładki.
Mieliśmy także okazję przekonać się w jakich warunkach pracownicy drukarni wykonują swoją pracę, jakie mają ubrania, obuwie. I dlaczego niektórzy używają zatyczek do uszu?

Jeszcze raz pięknie dziękujemy mamusi Sary za zaproszenie! Była to dla nas bardzo ciekawa wycieczka, która na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.
Chochliki wraz z Paniami

gorki