Angielski u Skrzatów

Hello, Hello!
Co słychać u Skrzatów na zajęciach z języka angielskiego. Cały czas coś się dzieje! Wraz z naszymi ulubionymi piosenkami Super Simple Songs, w tym roku jest z nami Captain Jack, z którym realizujemy kurs dla przedszkolaków Captain Jack Plus 1 wyd. Macmillan

Na rozgrzewkę lubimy się troszkę poruszać 🙂

Zapamiętujemy jak zapytać o imię i odpowiedzieć wraz z piosenką:

Cały czas powtarzamy znane już ruchowe piosenki z kanału Super Simple Songs – Kids Songs

– Make a circle
– We all fall down
– Count and move (liczymy do 20)
– Walking, walking
– Open Shut Them 1 & 2
– One potato, two potatos
i wiele innych..
Gdy potrzebujemy wybrać ochotników śpiewamy wyliczankę:

We wrześniu powtórzyliśmy sobie w jaki sposób po angielsku powiedzieć o tym jak się czujemy i jak opisać inne emocje:

Utrwalaliśmy części ciała piosenką w wersji country 🙂

Powtarzaliśmy znane już piosenki o częściach ciała np.
One little finger
The Hokey Pokey Shake
The Pinocchio
oraz uczyliśmy się piosenek z kursu, a także poznawaliśmy przygody Kapitana Jacka i jego przyjaciół.

Świetnie bawiliśmy się także przy jednej z naszych ulubionych książek: „From Head To Toe” Erica Carla

Październik rozpoczęliśmy lekcjami o jesieni. Zapamiętaliśmy nazwy pór roku śpiewając piosenkę (którą Skrzaty uwielbiają)

Wybraliśmy się na jesienny spacer zbierając jesienne liście przy dźwiękach piosenki:

A także pogimnastykowaliśmy się ze strachem na wróble 🙂

W drugiej połowie października uczyliśmy się nazywać nasze ubrania 🙂 Posłuchaliśmy kolejnej piosenki i historyjki z kursu Captain Jack, bawiliśmy się w zakładanie i zdejmowanie różnych ubrań – i tych na rysunkach i prawdziwych 🙂
Śpiewaliśmy piosenkę:

W listopadzie uczyliśmy się nazywać pogodę oraz dopasowywaliśmy odpowiednie ubrania do pogody bawiąc się w wiele zabaw i gier z kartami obrazkowymi.

Poznaliśmy także Steva and Maggie – oraz ich szalone przygody, oglądając filmy, które również Państwo możecie obejrzeć z dziećmi w domu.
Polecam kanał WOW ENGLISH TV, na którym jest bardzo wiele filmów dla dzieci uczących się języka angielskiego (my obejrzeliśmy kilka o pogodzie – weather i ubraniach – clothes).

Oprócz filmów, czytamy też bajki.. poznaliśmy jedną o starym biednym szewcu i elfach – „The Elves and the Shoemaker”.
A także o pewnej rodzinie, która wybrała się na polowanie na niedźwiedzia „We’re going on a bear hunt” 🙂
Tutaj w mojej ulubionej wersji opowiadanej przez autora 🙂

Świętowaliśmy także dzień misia, przez cały tydzień śpiewając misiowe piosenki 🙂

A przed nami świąteczny grudzień, czyli „Chistmas is coming..”