Mistrz w przedszkolu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy grupę Skrzatów odwiedzał nasz starszy kolega Jacek. Chętnie budował z nami z klocków podsuwając ciekawe rozwiązania.

Czasami rozgrywał partie szachowe, które obserwowaliśmy z ciekawością i do których przygotowywaliśmy się trenując pod okiem pani lub Maćka.

Towarzyszył nam w parku opowiadając o okazach przyrody lub, po prostu, bawiąc się z nami w „Kto mnie złapie?”.Bardzo polubiliśmy tego spokojnego, zawsze uśmiechniętego i miłego chłopca. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy pewnego dnia Jacek odwiedził nas w niezwykłym sportowym stroju. Okazało się, że Jacek jest mistrzem Polski w Ju-jitsu i członkiem kadry narodowej U-15. Z zapałem opowiadał nam o swojej pasji. Wieloletnich treningach, na których spędza długie godziny cztery razy w tygodniu. Opisał nam swój strój sportowy- judogę.

Opowiedział o tym, jak ciężko pracował, by zdobyć zielony pas, a w czerwcu będzie zdawał egzamin na pas niebieski. Przyniósł nam pokazać kilka swoich dyplomów i medali, które zdobył na turniejach w kraju i za granicą.

Chętnym dzieciom zademonstrował kilka podcięć i prostych elementów sportowej walki.

Na koniec obejrzeliśmy krótki pokaz przygotowany przez klub sportowy Jacka- „Nakano” oraz kilka walk z jego udziałem podczas Mistrzostw Polski w Krakowie i Sosnowcu.

Życzymy Jackowi dalszych sukcesów sportowych i kolejnego złotego medalu na zawodach w Wiedniu.

gorki